Bizimle iletişime geçin

Haberler

SHIMANO, EN YENİ S-PHYRE RC902 YOL AYAKKABISINI TANITTI

Shimano, güncellenmiş dokusu, en yeni Boa kadranları ve güç aktarımını maksimum seviyeye çıkarmak üzere tasarlanmış taban yapısı ile amiral gemisi S-Phyre yol ayakkabısının yeni bir versiyonunu görücüye çıkardı. Shimano’nun yeni RC902 yol ayakkabısında marka, üç temel alana odaklanıldığını belirtiyor: Güç aktarımı optimizasyonu, mühendislik uyumu ve spesifik fonksiyonel bölgeler.

Peki markanın, ‘spesifik fonksiyonel’ bölgeler derken kastettiği şey ne? Shimano, yeni S-Phyre ayakkabısının geliştirilmesi sırasında hareket ve konforun en doğru kombinasyonunu yakalamak için profesyonel yarışçıların, pedal çevirme dinamiklerine ve sürüş esnasındaki ayak hareketlerine odaklandıklarını söylüyor.

Sade tasarımıyla görünüm olarak da dikkatleri üzerine çeken yeni RC902 yol ayakkabısında, kumaş ve deri karışımı kullanılarak sağlamlık, esneklik ve nefes alabilirlik de en üst düzeyde sunuluyor.

RC902’de havalandırma teknolojisi de yeniden güncellenerek ‘Silvadur’ adı verilen antibakteriyel koruma ile güçlendiriliyor. Alt kısımda ise 12 sertlik derecesine sahip karbon bir taban barındıran ayakkabı, yarış odaklı bir ayakkabıdan beklendiği üzere son derece sert bir taban yapısıyla birlikte geliyor.

Shimano’nun, taban sertliğinin yanında dikkat çektiği esas özellik ise yeni tasarladığı ‘bükülme önleyici’ bir topuk eklentisinin yer alması. Ayakkabıdan iletilen gücün, sıfır kayıpla yola aktarılmasına yönelik profesyonel sürücülerden elde edilen verilere yanıt olarak geliştirilen başka bir değişiklik olan topuk eklentisi, değiştirilebilir bir topuk pedi ile tamamlanıyor.

Boa kısmında ise en yeni Li2 çift yönlü ayar kadranı ile gelen yeni S-Phyre yol ayakkabısının kadranları, geliştirilmiş darbe koruması sağlayan cam elyaf ve polikarbonat yapıya sahip.

Tüm bu özelliklerle birlikte ayakkabı başına 235 gram ağırlığa sahip yeni RC902, 243 gram ağırlığı ile (42 numara için) bir önceki RC9 ayakkabıya göre biraz daha hafif.

Hem erkek hem de kadın kullanıcılar için tasarlanan RC902, geniş beden aralığına sahip. Erkeklerde 36’dan 48 kadar pek çok beden seçeneğine sahip ayakkabının, kadınlara özel RC902-W, modelinde ise 36-44 numara beden aralığı mevcut.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!