Bizimle iletişime geçin

Haberler

E-BİSİKLET PAYLAŞIM SİSTEMİNE 1,8 MİLYON POUND YATIRIM

Londra merkezli elektrikli bisiklet paylaşım girişimi HumanForest, 1,8 milyon pound yatırım aldığını duyurdu

Birleşik Krallık merkezli elektrikli bisiklet paylaşım girişimi HumanForest, geçtiğimiz Haziran ayında Londra’da kullanıma sunuldu. Bugün ise yatırım haberi ile karşımıza çıkan HumanForest, 1,8 milyon pound (yaklaşık 17 milyon Türk Lirası) yatırım aldığını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre söz konusu yatırım Cabify girişiminin kurucuları Juan de Antonio ve Vicente Pascual tarafından yapıldı. Yapılan yatırımından ardından Vicente Pascual, Volvo NEVS AB‘de daha önce CEO ve başkan olarak görev yapan Stefan Tilks ile birlikte HumanForest’ın yönetim kuruluna katıldı.

HumanForest girişiminin kurucu ortağı ve CEO’su konumunda olan Agustin Guilisasti’nin daha önce Cabify’da çalıştığını da ekleyelim. Haziran ayında kullanıma sunulduğu günden bu yana 14 bini aşkın kullanıcı tarafından kullanılan platformda toplamda 42 bini aşkın sürüş kaydedildi.

Paylaşılan bilgilere göre HumanForest’ın kullanım oranları her ay yüzde 100 oranında artış gösteriyor. Bunun en büyük nedeni ise HumanForest’ın ilk 20 dakika için tamamen ücretsiz olması. Elektrikli bisikletlerini ilk 20 dakika için ücretsiz olarak sunan girişim, 20 dakikanın ardından ise her dakika için 0,12 pound ücret talep ediyor.

HumanForest’ın sunduğu 20 dakikalık ücretsiz sürüşler ise reklamlar sayesinde finanse ediliyor. HumanForest isimli bir mobil uygulamaya sahip olan girişim, bu uygulamada kullanıcılarına gösterdiği reklamlar sayesinde kullanıcılarına ücretsiz sürüş imkanı sunuyor.

HumanForest’ın paylaştığı bilgilere göre alınan yatırım, şirketin bisiklet filosunun büyütülmesi için harcanacak. Yatırım ile birlikte bu ay sonuna kadar filosuna 1000 yeni elektrikli bisiklet ekleyecek olan girişim, yıl sonunda ise bisiklet filosunu 2bine çıkarmayı hedefliyor.

Ücretsiz kullanım modelinin yanı sıra abonelik servisi de sunan HumanForest’ın elektrikli bisikletleri, tam şarj ile 80 km’lik bir menzil sunuyor. Bir elektrikli bisiklet için 80 km menzilin oldukça başarılı bir değer olduğunun da altını çizelim. Son olarak HumanForest’ın Whole Foods ve Rude Health gibi firmalar ile iş birlikli olarak çalıştığını da ekleyelim.

Kaynak Webrazzi

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!