Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 TOUR DE FRANCE | MARC HIRSCHI’NİN SOLO ZAFERİ

Fransa Turu’nda dün (10 Eylül), Tour’un 218 kilometrelik en uzun etabı koşuldu. Chauvigny’de başlayan ve geçtiğimiz yıl kasım ayında kaybettiğimiz Fransız bisiklet efsanesi Raymond Poulidor’a ithafen koşulan etapta, Sunweb ekibinden Marc Hirschi, finiş çizgisinden tek başına geçerek galibiyete ulaştı.

9. etapta yaptığı kaçış denemesi ile zafere çok yaklaşan, ancak son anda Tadej Pogacar tarafından geçilerek galibiyeti elinden kaçıran İsviçreli bisikletçi, bu kez podyumun ilk basamağına çıkmayı başardı. Son kilometrede yaptığı solo kaçışı ile kariyerinin ilk profesyonel zaferini elde eden Hirschi, 2018’de 23 yaş altı kategorisindeki dünya şampiyonluğundan iki yıl sonra Fransa Turu’nda yeniden galibiyet sevincini yaşadı.

Hirschi’nin ardından B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM ekibinden Pierre Rolland, 47 saniye farkla ikinci sırayı alırken, 52 saniye ile yine Sunweb’den Soren Andersen Kragh, üçüncü oldu. 12. günün ardından Jumbo-Visma ekibi, Primoz Roglic ile genel klasmandaki liderliğini korurken, sıralama değişmedi. İkinci sırada Egan Bernal, üçüncü sırada ise yine Cofidis ekibinden Guillaume Martin, yerini koruyor.

Yeşil mayoda Sam Bennett, mayoyu üzerinde taşımaya devam ederken beyaz mayoda Egan Bernal, polka-dot mayoda ise Ag2r La Mondiale’den Benoit Cosnefroy yerini koruyor.

Fransa Turu, bugün Chatel-Guyon ile Le Puy Mary arasında koşulacak 191,5 kilometreden oluşan dağ etabıyla devam edecek.

Fransa Turu’nun etap analizleri, önemli noktalar ve Tour tarihinden notlarla Cyclist Türkiye Eylül sayısında!

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!