Bizimle iletişime geçin

Haberler

KARESİ BELEDİYESPOR BİSİKLET TAKIMI ANTRENMANLARINI SÜRDÜRÜYOR

Balıkesir Karesi Belediyesi amatör spor ve sporculara destek olmaya devam ediyor. Karesi Belediyespor bünyesinde kurulan bisiklet takımı, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Pandemi nedeniyle yarışlara katılamayan takım haftanın dört günü antrenman yapıyor.

Takım antrenörü Gürcan Atılmaz, Karesi Belediyespor’un geçtiğimiz yıl bisiklet takımının kurulduğunu söyledi. Takımın haftanın dört günü çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Atılmaz, “Bisiklet takımımızın kurulması konusunda bize destek olan Karesi Belediyesi yöneticileri ve öncelikle Başkanımız Dinçer Orkan’ın önderliğinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 Ancak pandemiden dolayı sporcularımızı hazırlamamıza rağmen yarışmalar yapılamıyor. Haftanın yaklaşık dört günü yaş guruplarına göre çalışıyoruz. Öncelikle teknik çalışmalar yaptık. Kondisyon çalışmalarını sürdürüyoruz. Sporcularımız boş yollarda antrenmanlara başladı” dedi.

Diğer sporlar gibi bisiklet sürmenin de insan sağlığı için yararları olduğunu belirten Atılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bisiklet sporu insan vücuduna en yararlı sporlardan diyebilirim. Uzun mesafe koşuda yapıyorum, yüzmeye de gidiyorum ama kalbi ritmik çalıştıran, istediğiniz zaman kalbi dinlendirebileceğiniz mükemmel bir spor aracıdır. Sadece gençler değil, belirli yaştaki herkese bisiklete binmeyi öneriyorum.

Kalp-damar ve tansiyon rahatsızlıkları olanların rahatsızlıkları azalacaktır. Belediyemiz birçok bisiklet yolu yaptı. Bisiklet hem sağlık açısından hem de çevre açısından bir ulaşım aracı. Karesililer formda kalmak istiyorlarsa bisiklet kullanmalılar “

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!