Bizimle iletişime geçin

Haberler

ISPARTA’DA YENİ BİSİKLET YOLU

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen şehir merkezinde toplam 23 km’lik bisiklet yolu projelerinin olduğunu belirterek, yapımı tamamlanan Adliye-SDÜ Batı Kampüsü arasında açılan 5 km’lik yoldaki bisiklet yolunda pedal çevirdi.

Bu yıl ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’ temasıyla gerçekleştirilen Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında,  Isparta Belediyesi çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. Kentte bisiklet yolu oluşturmaya devam eden belediyenin son çalışması, Adliye – SDÜ Batı Kampüsü arasına açılan 5 km’lik bulvara bisiklet yolu yapılması oldu.

Yolun her iki şeridinde gidiş-geliş olarak yapılan bisiklet yolunun tamamlanmasıyla birlikte, yolda işaretleme çalışmaları gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, yolda ‘bisiklet yolu’ ve yön işaretlemesi yaptı ve bisikletçilerle birlikte yeni yolda pedal çevirdi.

Bisiklete binmeyi özenilir hale getirmek istediklerini ve bu yönde çalıştıklarını anlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ‘Bisiklete binmek istiyoruz ancak bisiklet yolu mu var diye sorulabilir. Bisiklet yollarımızı çoğaltıyoruz. Şu anda SDÜ Doğu ve Batı bulvarlarında, hem Gökçay’dan Kirazlıdere’ye gidiş-geliş olarak toplamda 23 km’lik bisiklet yolu çalışması içerisindeyiz. Bunun üniversite hattını tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki günlerde de SDÜ Doğu Kampüsü bölümüne inerek doğu bulvarındaki çalışmaları yapacağız’ şeklinde konuştu.

Bisiklet yollarının önemine Başdeğirmen, ‘Her türlü işimizi araçla görmeye alışmış bir toplumuz. Bisiklete binmiyoruz, alışkanlığımız yok. Bisiklete binildiğinde hem yakıttan tasarruf, emisyonu azaltma, çevreye faydalı olma ve hem sağlıklı bir hayat anlamları var. Yapmamız gereken araçtan inip bisiklete binmek’ değerlendirmesini yaptı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!