Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE YOL BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI YARIN BAŞLIYOR

22-23 Eylül’de Sakarya‘da düzenlenecek Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası için hazırlıklar tamamlandı. Sporcuları teknik yönden de sınayacak zorlu bir parkur bekliyor.

Pandemi sonrası Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek ilk yarış olan Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası, 22-23 Eylül tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenecek. Koronavirüs önlemleri kapsamında normalden farklı hazırlıklar yapılması gereken şampiyonaya katılacak tüm takımlardan PCR testi istendi.

Sadece sporculardan değil tüm takımdan istenen testleri yaptırmış olanlar yarışlara katılabilecek. Test yaptırmış ve sonucu negatif olan sporcular ve görevliler, kendilerine tanımlanmış bir bileklikle alana giriş çıkış yapabilecekler. Sporcuların steril bir ortamda kalabilmesi için bilekliği olmayanlar alana hiçbir şekilde giriş yapamayacak. Alanın giriş çıkışlarında ateş ölçerler de bulunuyor.

Tüm yarışlar, Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak olan Ayçiçek Bisiklet Vadisi’nden start alacak ve aynı yerde bitecek. Büyük Erkekler Yol Yarışı’nda sporcular 139 kilometre boyunca pedal çevirecekler.

Yarış Direktörü Aziz Sırnaç parkur hakkında, “Biz biraz standartın dışında bir parkur yapmaya çalıştık. Türk takımlarımız, Türk sporcularımız yurt dışına gittiğinde yaşanılan en büyük eksiklik teknik açıdan oluyor. Performansın yanı sıra teknik açıdan da zorlanıyoruz. Bu yüzden biraz daha köy yolları, daha virajlı yollar seçtik. Sporcuları sadece performans olarak değil, teknik açıdan da sınayacak bir parkur oluşturmaya gayret ettik. Dolayısıyla parkur, sadece kilometre ve yükselti eğrileriyle değil, tekniğiyle de sporcular açısından biraz zorlayıcı olacak. Böylesi parkurların Türkiye’deki diğer yol yarışlarında da artmasını temenni ediyorum. Yarış herkes için aynı zamanda güzel bir antrenman olacak” dedi.

100’den fazla sporcunun katılması beklenen şampiyona, Türkiye tarihinde ilk kez televizyondan canlı olarak yayınlanacak. Yarış Direktörü Sırnaç, “Türkiye açısından güzel bir gelişme. Sakarya, beş yıldır bisiklette ciddi atılımlar yapıyor. Sadece Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği değil, tesisleşme, takım, bisiklet yolları, bisiklete yönelik Avrupa projeleri gibi çok ciddi yatırımlar yapıyor Sakarya. Bisiklete farklılık kazandırmaya çalışıyor. Şampiyonanın yayınlanması da bunlardan biri oldu. Yarışa gelemeyen bisiklet severler böylece yarışı izleme şansı yakalayacaklar.” diyerek, canlı yayın konusundaki görüşlerini aktardı.

Şampiyona, 22 Eylül Salı günü, 09.30’da Büyük Erkekler Zamana Karşı yarışıyla başlayacak. Bu yarışın bitimiyle Genç Erkekler Zamana Karşı yarışı yapılacak. 23 Eylül Çarşamba günü ise Büyük Erkekler Yol Yarışı 09.30’da, Genç Erkekler Yol Yarışı ise 14.00’ten itibaren koşulacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!