Bizimle iletişime geçin

Haberler

BAHÇELİEVLER’E YENİ BİSİKLET YOLU

İstanbul Bahçelievler’de yeni yapılan bisiklet yolunun ilk etabı açıldı. Açılışa Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ile çok sayıda bisiklet tutkunu katıldı.

16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında ‘Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’ teması ile İstanbul Bahçelievler’de gerçekleştirilen etkinlikte, tamamlanan bisiklet yollarının açılışı gerçekleştirildi. Açılış öncesinde sosyal medya üzerinde yapılan davetlerde vatandaşlara pandemi kuralları da hatırlatılarak “Sosyal mesafeye uyarak bisikletini al gel” çağrısı yapıldı.

Tamamı 2 bin 760 metreden oluşan Bisiklet Yolu Projesi’nin Talatpaşa Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan gidiş-geliş bin 160 metrelik ilk etabı düzenlenen törenle açıldı. Etkinlikte, bin 600 metrelik ikinci bisiklet yolu etabının yapım startının yanı sıra ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilecek bisiklet park alanlarının da tanıtımı yapıldı. Bisiklet tamir ve bakım standı ve bisiklet aksesuar stantları da açılışta yer aldı.

Yapılan bisiklet yoluyla Bahçelievler halkına verdikleri sözü tuttuklarını belirten Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Avrupa Hareketlilik Haftası, geçen yıl 61 şehirde yapıldı. Buradaki amaç toplu taşımanın, bisikletin, yürümenin faydasını insanlara anlatabilmek. Karbondioksit emisyonunun en az ya da sıfır olduğu tek araç bisiklet. O yüzden burada bisikletin önemi çok fazla. Dünya ve Türkiye’de ölüm yaşı ilerledi. Gençlik sınırı 65 yaşa kadar uzadı. Önemli olan bu yaşlarda sağlıklı kalabilmek. Bisiklet yolu yapmaya söz vermiştik ve sözümüzü tuttuk. Yaklaşık 580 metre gidiş geliş bin 160 metre olmak üzere bir bisiklet yolunu açıyoruz. Herkese hayırlı olsun” dedi.

Yeni bisiklet yolu müjdesi

Bisiklet gösterisiyle başlayan etkinlikte Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, yapımına yeni başlanacak 3 bin 200 metrelik bir bisiklet yolunun da müjdesini verdi. Başkan Bahadır, “Bunun birincisini yaptık ve bisiklet severlerle açılışını gerçekleştirdik. Bisiklet yolunun ikincisinin de müjdesini verdik. Kemal Sunal Tavukçu Deresi bölgesinde yapacağız. Biz eğer belediyeler olarak vatandaşların isteğine uygun hareket edersek yürüyüş yolları bisiklet yolları yaparsak onlar daha çok spor yapar. Biz komşularımızın sağlıklı olmasını istiyoruz. O yüzden de bisiklete binmelerini devamlı tavsiye ediyoruz. Bugün hep beraber burada açılışı yaptık ve bisiklet sürüyoruz bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!