Bizimle iletişime geçin

Haberler

NEVŞEHİR’DE BİSİKLET SÜRÜŞÜ

Nevşehir’de, Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Uçhisar’dan başlayan ve Nevşehir Belediyesi’nde sona eren bir bisiklet turu düzenlendi.

Avrupa Spor Haftası, kutlamaları kapsamında, Nevşehir’de yapılan etkinlikler, Uçhisar Kalesi’nin önünden başlayıp Nevşehir Belediyesi’nin önünde son bulan bisiklet turu ile devam etti. Uçhisar Kalesi’nde başlayan bisiklet sürüşüne Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’in yanı sıra genç yaşlı bisiklet severler katıldı.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “Avrupa Spor Haftası nedeniyle “Harekete geç” projesi kapsamında Herkes İçin Spor Federasyonu ile birlikte Türkiye’nin 81 ilinde aynı zamanda gerçekleştirilen faaliyetler yapılıyor. Ama üç tane şehirde hem açılışı hem de kapanışı planlandı. Bunlardan biri de Nevşehir’de hayata geçti. 

Bugün keyifli bir gün. Uçhisar’dan Nevşehir’e doğru bisikletlerimizi sürdük. Projedeki ana amaç, Avrupa Spor Haftası’nın temel mantığı, 7’den 70’e her kategoriden, her yaştan, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla spora yönlendirmek. En azından profesyonel olarak yapmasalar bile sporun bir tarafına tutunmalarını ve hayatlarını sporla birlikte güzelleştirmelerini, sağlıklı hayat sürmelerini sağlayacak bir amaç gütmekte.” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!