Bizimle iletişime geçin

Haberler

NTT PRO CYCLING YENİ SPONSOR ARAYIŞINDA

NTT Pro Cycling’i belirsizliklerle dolu bir gelecek bekliyor. Ana sponsor NTT’nin sponsorluktan çekildiğini açıklamasıyla takım, kendine yeni bir sponsor bulma arayışına girdi.

NTT Pro Cycling takımı, sponsoru olan Japon telekomünikasyon şirketi NTT’nin yeni sezon için sponsorluktan çekildiğini açıkladı. Güney Afrika temelli WorldTour takımı ve Japon şirket arasında altı yıldır süren bir ortaklık vardı. Takım geçen seneye kadar Team Dimension Data ismiyle yarışırken, bu yıl adı NTT Pro Cycling olmuştu. 

NTT şirketinden yapılan açıklamada, takım ile olan altı yıllık ortaklığın ardından NTT’nin isim sponsorluğunu 2020 sezonunun bitiminde sona erdireceği belirtildi. 

WorldTour takımları arasında tek Afrikalı takım olan NTT Pro Cycling, Afrika’daki topluluklara binlerce bisiklet dağıtan yardım kuruluşu Qhubeka’yı desteklemek için yıllardır büyük miktarlarda bağış yaptı. 

Takımın yaptığı açıklamada, “Bu elbette çok hayal kırıklığı yaratan bir haber, ancak takımımızın geleceği için savaşmaya kararlıyız ve her olasılığı araştırıyoruz. Qhubeka Charity ile ortaklığımız 10 yıldır sürüyor,  Güney Afrika’daki dezavantajlı topluluklara 100.000’den fazla bisikletin dağıtımında kilit bir rol oynadık.” dendi.

Bjarne Riis’in bu sezon takıma genel menajer olarak katılmasıyla, geçtiğimiz aylarda takıma Danimarkalı bir sponsor bulunabileceği konuşuluyordu. Riis, Tour de France sırasında yeni bir isim bulacaklarına güvendiğini söyledi. 

Bu yıl ismi değişen takım başarılı sonuçlar alma konusunda da zorluklar yaşadı. Takım sadece italyan bisikletçisi Giacomo Nizzolo’nun Tour Down Under ve Paris-Nice’te aldığı birer etap zaferi ve Ağustos ayında düzenlenen Avrupa Şampiyona’sını kazanmasıyla galibiyet görebildi. Tour de France’da da podyum beklenen Nizzolo, sakatlığı yüzünden sekizinci etapta yarışı bırakmak zorunda kaldı. 

Giacomo Nizzolo

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!