Bizimle iletişime geçin

Haberler

BINCKBANK TOUR’A KORONAVİRÜS ENGELİ

Hollanda’nın koronavirüs önlemleri kapsamında ülke çapında aldığı kararlar sonrası BinckBank Tour’un Hollanda’ya uğrayan etapları iptal edildi. Yarış Belçika içinde kalarak koşulmaya devam edecek.

29 Eylül’de başlayan 16. BinckBank Tour, beş etap boyunca Belçika ve Hollanda’nın çeşitli şehirlerine uğrayarak düzenlenecekti. Hollanda hükümetinin yeni aldığı katı koronavirüs önlemleri, turun Hollanda ayaklarının iptal edilmesine sebep oldu. 

Bu yıl yedi etaplı olarak 31 Ağustos – 6 Eylül arasında koşulması planlanan BinckBank Tour, koronavirüs pandemisi sebebiyle değişen takvimde kendisine 29 Eylül – 3 Ekim tarihlerinde yer bulabilmiş ve beş etaba düşmüştü. 

Hollanda hükümeti tarafından, koronavirüs vakalarındaki artış sebebiyle, salı gününden itibaren gerekli olmayan seyahatler ve büyük katılımlı toplanmalar yasaklandı. Bu yasağın geçerli olduğu şehirlere de uğrayacak olan turun, çarşamba günü koşulması beklenen zamana karşı etabı iptal edildi. Etap Hollanda’nın güney kentlerinden Vlissingen’de 10.9 km olarak yapılacaktı. 

BinckBank Tour’un üçüncü etabı Hollanda Philippine’de başlayıp sınırı geçerek Belçika Aelter’de sona erecekti. Organizasyondan yapılan açıklamada, yarın koşulacak olan üçüncü etabın tamamen Belçika’nın Aelter bölgesine alındığı belirtildi. Bisikletçiler bölgede üç tur yerine yedi tur atacaklar ve 145 km’nin tamamında Belçika’da kalacaklar. Organizasyonun yarışın tamamına ev sahipliği yapma teklifini kabul eden Aelter Belediye Başkanı, yarışa daha fazla ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Dördüncü etap ise üçüncü etabın tersine Belçika’da başlayacak ve Hollanda’da sona erecekti. Organizasyonun bu etabı da tamemen Belçika sınırlarında tutacak bir çözüm bulacağı tahmin ediliyor.

İlk etap Philipsen’in

Blankenberge – Ardooie arasında koşulan ilk etabın galibi UAE Team Emirates’ten Jasper Philipsen oldu. Belçikalı, Bora-Hansgrohe’den Pascal Ackermann ve Trek-Segafredo’dan Mads Pedersen ile girdiği kıyasıya mücadeleden galip ayrıldı. 

İlk etaba damgasını vuran olay ise finişe dört km kala yaşanan büyük kaza oldu. Kaza sonrasında yaralanan bisikletçilere rakiplerinin yardım etmesi ise güzel bir sportmenlik örneği sundu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!