Bizimle iletişime geçin

Haberler

CCC, WORLDTOUR LİSANSINI CIRCUS-WANTY GOBERT’E SATIYOR

Koronavirüsün yarattığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle ana sponsoru CCC’yi kaybeden Polonyalı takım, WorldTour lisansını Circus-Wanty Gobert’e satıyor.

Koronavirüsün bisiklet üzerindeki etkileri devam ediyor. Polonyalı WorldTour takımı CCC, ana sponsoru el çantası markası CCC’nin koronavirüsün yarattığı ekonomik zorluklar nedeniyle sponsorluktan çekilmesinin ardından bir sponsor bulma arayışındaydı. Sponsorluğunun sonuna gelen CCC, sezonun bitirilebilmesi amacıyla yıl içinde bisikletçilerin maaşlarında yüzde 50 kesintiye gitmişti. 

Takımın patronu ve takımın yönetici şirketi Continuum Sports’un ortağı olan Jim Ochowicz takımı kurtarmak için uzun süredir yeni bir sponsor arayışındaydı. Bu arayış WorldTour lisansının Belçikalı Circus-Wanty Gobert’e satılması kararıyla son buldu. 

Ochowicz, “2020 hiç birimizin beklediği gibi bir yıl değildi. Circus-Wanty Gobert’in WorldTour seviyesine çıkmasını sağlamaktan mutluyuz. Belçikalı takım için önemli bir dönüm noktası ve hak edilmiş bir yükselme bu.” diye konuştu. 

Fotoğraf Bettini Photo

Circus-Wanty Gobert’in sahibi olan Want You Cycling, bir şemsiye markası.  2021 itibarıyla Continuum Sports’u devralacak Want You Cycling, WorldTour lisansı yükseltme işlemleri için CCC ekibiyle beraber çalışmalara başladı. 

Circus-Wanty Gobert, ProContinental seviyesine çıktığı 2011’den beri o seviyede yarıştı. Takımın şu anda 2021 için 18 kontratlı sporcusu bulunuyor. CCC’nin hala kontratsız durumda olan bisikletçilerine Circus-Wanty Gobert tarafından yeni sözleşme önerilip önerilmeyeceği ise hala belirsiz.

Daha önce pelotonda BMC Racing adıyla yarışan CCC, daha sezon bitmeden ve sponsor bulunup bulunamayacağı belli olmadan zaten yaprak dökümü yaşadı. Gelecek sezon için AG2R La Mondiale ile anlaşan Van Avermaet başta olmak üzere dokuz bisikletçisini kaybeden CCC’de diğer önemli isimlerden, Matteo Trentin, UAE Team Emirates ile Fausto Masnada ise Deceuninck-QuickStep ile anlaştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!