Bizimle iletişime geçin

Haberler

PANDEMİDE NİLESPİT’E İLGİ ARTTI

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin bisiklet kiralama sistemi “Nilespit”e koronavirüs sürecinde ilgi arttı.

DHA’nın haberine göre Nilüfer Belediyesi’nin, vatandaşları sağlıklı bir yaşam ve temiz bir çevre için bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla hayata geçirdiği akıllı bisiklet kiralama sistemi “Nilespit”, yoğun talep görüyor. 

Nilespit, 161 kilometre bisiklet yoluna ulaşan Nilüfer’de, pandemi döneminde öncelikli ulaşım araçlarından biri haline geldi. 17 bini aşkın kullanıcısı olan Nilespit’e pandemi sürecinde 1800’den fazla kişi üye olurken, günlük kiralama yapan sayısı da bin kişi arttı.

Nilüfer Belediyesi’nin, android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilen Nilespit uygulamasıyla, akıllı bisiklete ulaşmak daha kolay hale geldi. İhsaniye, Ataevler, 23 Nisan, Ertuğrul, Özlüce, Yüzüncüyıl, Görükle ve Gölyazı’da bulunan toplam 23 istasyonda 198 bisiklet ve 298 bisiklet parkıyla hizmet veren Nilespit’ten, 18 yaşından büyük vatandaşlar faydalanabiliyor. 

Akıllı bisikletlerden yararlanmak isteyenler Nilüfer Belediyesi Halk Evi, Görükle Spor Parkı ve Gölyazı’da bulunan “Nilespit Abone Masası”ndan, nilespit.com  internet sitesinden,  “Nilespit” isimli android cep telefonu uygulamasından ve istasyonlarda bulunan kiosklardan, 7,5 lira karşılığında abonelik işlemini gerçekleştirebiliyor. 

Dileyen vatandaşlar, abone olmadan kredi kartlarını kullanarak, güvenli bir şekilde doğrudan kiralama da yapabiliyor. Aboneler, web sitesi üzerinden, kiosklardan ve abone masalarından kartlarına bakiye yükleyebiliyor. Abonelik işlemlerini tamamlayan vatandaşlar, her bir saat için 1,5 TL kira bedeli karşılığında Nilespit’i kullanabiliyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!