Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALMAN BİSİKLET USTASININ TÜRKİYE TURU

Alman bisiklet ustası Reinhold Abt, bisikletiyle Türkiye turu yapıyor. Almanya’nın Nürnberg kentinden yola çıkan 65 yaşındaki gezgin turunu Antalya’da bitirecek.

65 yaşındaki Alman bisiklet ustası Reinhold Abt, 30 yıldır çalıştığı kendisine ait bisiklet tamir atölyesini, geçirdiği bir rahatsızlık sonrası devretti. Abt, atölyesini bırakmasının ardından, 35 yıl önce iki arkadaşı ile birlikte gezdiği Türkiye’ye bisikletle yolculuk yapmaya karar verdi.

20 Temmuz 2020 tarihinde Nürnberg’den bisikletiyle yola çıkan Reinhold Abt, sırasıyla Çekya, Slovakya, Polonya, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan’ı geçerek 9 Eylül’de Edirne’deki İpsala Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı. 

Reinhold Abt, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla illerini geçerek, Antalya’nın Demre ilçesine ulaştı. 10 gün Antalya bölgesinde gezecek olan Reinhold Abt, burada turunu tamamlayıp, uçakla Nürnberg’e dönecek. Günde 50 ile 100 kilometre arası yol alan Abt, gezisini bitirdiğinde toplam 4 bin kilometre yol yapmış olacak.

Reinhold Abt, “35 yıl önce iki arkadaşımla Edirne’den giriş yapıp, aynı hattı takip ederek, Şanlıurfa’ya kadar gitmiştik. Dönüşümüzü Kapadokya, Konya, Ankara üzerinden yaparak yapmıştık. Ağır bir travma geçirdim. Her şeyi bırakarak, bisikletle bir gezi planladım. Aklıma 35 yıl önce gezdiğim, çok mutlu olarak döndüğüm Türkiye, Ege ve Akdeniz sahilleri, Nürnberg’in kardeş şehri Antalya geldi. Türkiye’de çok şey değişmiş. Ama Türk insanın güler yüzlü oluşu, konukseverliği, yardımseverliği, içtenliği hiç değişmemiş. Doğa, tarih her şey harika. Geceleri sadece bir döşekle uyuyorum. Çadırım bile yok. Türkiye çok güvenli bir ülke. Ayrıca bu yollarda koronavirüs olacağı hiç aklıma gelmiyor. Türkiye’yi ve Türk insanını seviyorum” dedi.

Kaynak: DHA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!