Bizimle iletişime geçin

Haberler

AMSTEL GOLD RACE İPTAL EDİLDİ

10 Ekim’de koşulması planlanan Amstel Gold Race, Hollanda’da alınan son koronavirüs önlemleri nedeniyle iptal edildi.

Hollanda hükümetinin artan koronavirüs vakalarına karşı aldığı kararlar bisiklet takvimini etkilemeye devam ediyor. Hollanda’da salı gününden itibaren gerekli olmayan seyahatler ve büyük katılımlı toplanmaların yasaklanmasıyla önce BinckBank Tour’un Hollanda’ya uğrayan etapları iptal edildi. Binckbank Tour organizatörleri, tamamı Hollanda’da geçen üçüncü etabı iptal edip, diğer etaplar için Belçika sınırları içinde kalma çözümünü buldu. 

Alınan yeni önlemler sonrası etkilenen diğer bir yarış Hollanda’nın ünlü klasiği Amstel Gold Race oldu. Normalde Bahar Klasiklerinden olan Amstel Gold Race, pandemi sonrası değişen takvimde kendine 10 Ekim’de yer bulmuştu. Hem kadın hem erkek yarışları, Covid-19 kısıtlamaları sonrası iptal edildi

Yarışın Hollanda’nın Eijsden-Margraten, Masstricht ve Valkenburg aan de Geul bölgelerinden geçmesi planlanıyordu. Hollanda’da şu anda spor organizasyonları ancak hiç seyirci olmadan yapılabiliyor. Yetkililer yeni kısıtlamalar ışığında, halkın spor etkinliklerine katılması yasaklanmışken yarışın iptal edilmesinin daha güvenli olduğuna karar verdiler.  

Yarışın direktörü Leo van Vliet, yarışın, yaşam alanlarındansa çok daha az insanın bulunduğu rotalardan geçirmek için çalışmalar yaptıklarını ve bunu açıklamak üzere olduklarını söyledi. Ama kısıtlamaların başlamasıyla sıfır seyircili bir yarışın düzenlenmesinin imkansız bir görev olduğunu söyleyen van Vilet, Amstel Gold Race 2021’nde döneceğini belirtti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!