Bizimle iletişime geçin

Haberler

MARC HIRSCHI’NİN YÜKSELİŞİ

Tour de France’da adından sıkça söz ettiren Marc Hirschi, kariyerinin ilk klasiğini kazandı. İsviçreli sporcu katıldığı ilk La Fleche Wallonne’dan zaferle ayrıldı.

Marc Hirschi, Tour de France’dan beri adından sıkça söz ettiriyor. Team Sunweb’li sporcu Tour’da biri etap galibiyeti olmak üzere üç kere podyuma çıktı. Ayrıca en mücadeleci sporcu ödülüne layık görüldü. İsviçreli geçirdiği başarılı Tour’un ardından Imola’da gerçekleşen dünya şampiyonasında üçüncü olmayı başardı. 

22 yaşındaki bisikletçi bu başarılarının üstüne sadece birkaç hafta içinde daha fazlasını koymayı başardı. Katıldığı ilk La Flèche Wallonne’u kazanan Hirschi ayrıca kariyerinin ilk klasiğini de kazanmış oldu. 

La Fleche Wallonne’un ünlü tırmanışı Mur de Huy’un yeni kralı olan Hirschi, Ferdinand Kübler’in 1952 ve 1953’te üst üste kazandığı iki zaferden sonra, bu zaferi İsviçre’ye getirmeyi başaran ilk isim oldu. 

Yarıştan notlar

Geçen senelerin şampiyonlarının start almadığı ve parkurunda değişiklikler olan La Fleche Wallonne bu yıl sürprizlere açıktı. Bisikletçiler Herve’den Mur de Huy’daki ikonik finişe kadar 202 km boyunca mücadele etti. Sporcular parkurda 10 kategorize tırmanışla karşılaştı.  

Finişe 10 km kala Rigoberto Urán ve Mauri Vansevenant’ın solo başlayan atakları sonrasında birleşti. Bir WorldTour takımında ilk senesini koşan Vansevenant yarışın sonlarında her ne kadar iyi ayakta kalmış olsada bir dönüş sırasında kaydı ve yolun kenarındaki çalılıkların içine düştü. Kazayı yaralanmadan atlatan Belçikalı ve Uran UEA-Team Emirates ve Ineos Grenadiers’in tempo yaptırdığı peleton tarafından iki km kala yutuldu. 

Yine de ne bu iki takımın ne de finişe metreler kala atak yapan Richie Porte’un eforları galibiyete yetmedi. Sunweb’li Marc Hirschi Richie Porte’u takip ederek başladığı atağında, Michael Woods’un denemesini de savuşturarak galibiyete uzandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

BİSİKLETÇİLER SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Haberler

DAĞ BİSİKLETİ MARATON DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Haberler

BİSİKLETÇİ ZEYNEP ASLAN BİR KAMYONUN ÇARPMASI SONRASI HAYATINI KAYBETTİ

Haberler

SÜRDÜRÜLEBİLİR BESLENME VE “GEZEGEN DİYETİ”

Editoryal

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!