Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE YOL BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

3-4 Ekim tarihlerinde Gümüşhane’de düzenlenen Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası kapanış yarışları tamamlandı.

Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası, yıldız A erkek, yıldız B erkek,  yıldız kadın, genç kadın, büyük kadın kategorilerinde 3- 4 Ekim tarihleri arasında Gümüşhane’de düzenlendi. Koronavirüs kurallarına dikkat edilerek düzenlenen şampiyonada, 3 Ekim’de zamana karşı yarışları, son gününde ise yol yarışları gerçekleştirildi. 

Yol yarışları Fatih Parkı önünden başlayarak Cumhuriyet Caddesi boyunca ilerleyen yüzlerce bisikletli Gümüşhane Trabzon karayolunu takip ederek tarihi İpek Yolu üzerindeki Zigana Dağı yamaçlarına kadar onlarca tüneli geçerek tekrar geri döndü.

Büyük kadın yol yarışında, 67 kilometrelik parkurun sonunda birinciliği  Karaman Duru Bulgur Performans Spor Kulübünden Azize Bekar alarak Türkiye Şampiyonu oldu. İkinciliği Bisan Bisiklet Spor Kulübünden Keziban Koyun, üçüncülüğü ise Peloton İstanbul Bisiklet Spor Kulübünden Çağla Şengör Danacıoğlu elde etti.

Cumartesi günü düzenlenen zamana karşı yarışında ise Keziban Koyun birinci olarak Türkiye Zamana Karşı Şampiyonu oldu. Peloton İstanbul Bisiklet Spor Kulübünden Nihal Özdemir Köse ikinci sırayı, takım arkadaşı Çağla Şengör Danacıoğlu üçüncülüğü aldı. 

Yıldız A erkekler kategorisinde Çatalhüyük Kulübünden Ramazan Yılmaz birinci olurken, Mersin Gençlik ve Spor Kulübünden Ali Turalar ikinci, Kayseri Gençlik ve Spor Etkinlikleri Kulübünden Davut Duman üçüncü oldu.

Yıldız B erkekler kategorisinde Pamukkale Gençlik Spor Kulübünden Sait Mirza Erken, genç kadınlar kategorisinde İzmir Gençlik Kulübünden Beste Hepkaradeniz, yıldız kadınlarda Bursa Nilüfer Belediyesi Spor Kulübünden Rabiye Aliosman birinci oldu.

Yarışmada dereceye giren sporcu ve kulüplere madalya ve kupaları Gümüşhane Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hakkı Gündüz, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve diğer yetkililer tarafından verildi.

Etkinlikte gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, tarihi ve kültürel güzellikleriyle öne çıkan bir kentte bulunmanın sevinci içinde olduklarını belirterek, “Burada faaliyetlerimiz yönünden eksik kalmışız. Gümüşhane’de bir de dağ bisikleti şampiyonası yapmayı planlıyoruz. Kazanan sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Bir sonraki:

SAGAN KAYBOLDU

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!