Bizimle iletişime geçin

Haberler

2020 GIRO D’ITALIA – SİSLERİN ARASINDA ZAFER GANNA’NIN

Giro’da, beşinci etabın sisli finişine doğru 17 km solo atak gerçekleştiren İtalyan Filippo Ganna, beş günde ikinci etap zaferini kazandı.

Fotoğraflar Getty Images

Filippo Ganna, Giro’da pelotonun en cüsseli isimlerinden. 1.93 boyunda ve 76 kilo olan genç İtalyan’ın dağlık kabul edilen bir etapta başarı göstermesi pek de beklenen bir şey değildi. Ama Ineos Grenadiers’li isim Giro’nun beşinci etabı, Mileto – Camigliatello Silano’da, ilk gün kazandığı zamana karşı etabından üç gün sonra, yine kendini göstererek ikinci etabını kazandı.

225 km’lik  Mileto – Camigliatello Silano etabında bisikletçiler pek çok tırmanışla baş ettiler. Yarışın sonlarına doğru sisli ve yağmurlu bir havanın gelmesiyle ortam yarıştan çok gerilim filmlerini andırdı. Sonbahar havasının zorluğu özellikle dağlık etaplarda ortaya çıkıyor. 

O sislerin arasında finişe 17 km kala sahneye dünya zamana karşı şampiyonu Filippo Ganna çıktı. Yaptığı solo atağa karşı denemeler yapılsa da 24 yaşındaki genç yıldız zafere tutundu. Giro’da böylece bir etap daha kaçışa gitmiş oldu. 

Ineos Grenadiers bu yılı zaten çok iyi geçirmiyorken, Geraint Thomas gibi bir favoriyi kaybetmiş olmaları da talihsizliklerini perçinlemişti. Herkes Ineos’un şanssızlığını konuşurken Ganna’nın beş günde iki etap kazanması talihlerinin yine döndüğünü gösteriyor. İtalya’nın yeni yıldızı olma yolundaki Ganna, zamana karşının yanında dağlık etaplarda da başarısını göstererek umut vadediyor. 

Joao Almeida, finişte aldığı bonus saniyelerle beraber, pembe mayo mücadelesinde en yakın rakibi Pello Bilboa ile arasındaki farkı 43 saniyeye yükseltti. Portekizli podyumdayken, geçtiğimiz aylarda kaza geçiren Fabio Jakobsen ve Remco Evenepoel’un fotoğrafları “Forza” yazılarak sahneye destek amaçlı yansıtıldı. 

Filippo Ganna, beşinci etapla beraber mavi tırmanış mayosunu da aldı. Peter Sagan siklamen mayoyu taşımaya devam ederken beyaz mayo ise pembe mayoyu da taşıyan Joao Almeida’da.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!