Bizimle iletişime geçin

Haberler

PEDALLAR, NESLİ TÜKENMEKTE OLAN KUŞLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Nesli tükenmekte olan kuşlar için yaptığı etkinliklerle farkındalık oluşturan Küçükçekmece Belediyesi, bu kez 100 bisikletçinin katılımıyla kuşlar için pedal çevirdi.

Küçükçekmece Gölü’nde yaşayan nesli tükenmekte olan kuşlar için hazırlanan ‘Küçükçekmece-Kuşların Evi’ adlı kitabı vatandaşlarla buluşturan Küçükçekmece Belediyesi, bu kez farklı bir etkinliğe imza attı. 

Başkan Kemal Çebi ile Küçükçekmece Bisiklet Ve Doğa Aktiviteleri Kulübü (KÜDAK)’a üye 100 bisikletçi, göl kenarında pedal çevirdi. Yaklaşık iki km süren bisiklet yolunu tamamlayan bisikletlilere, 166 kuş türünün tanıtıldığı ‘Küçükçekmece-Kuşların Evi’ isimli kitap hediye edildi.

“Ülkemizdeki kuşların yüzde 11’i Küçükçekmece Gölü’nde”

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Küçükçekmece Gölü’nün öne çıkmayan, çıkartılamayan bir özelliği var. Ülkemizdeki kuşların yüzde 11’i Küçükçekmece Gölü’nde. İstanbul’da da yüzde 40’ın üzerinde kuş çeşidi Küçükçekmece’de yaşıyor. Bunun farkında değiliz. 166 çeşit kuş, Küçükçekmece Gölü’nde, burada yaşıyor ve burayı göç yolunu kullanıyor. Biz de bunun bir kitabını hazırladık ‘Küçükçekmece Kuşların Evi’ diye” ifadelerini kullandı.

Farkındalık oluşturma istediklerini söyleyen Başkan Çebi, “Bugün de bisiklet kullanarak dikkat çekmek istiyoruz. Farkındalık oluşturmak istiyoruz. Küçükçekmece Gölü’ne, buradaki kuşlara dikkat çekmek istiyoruz. Bunların korunması, nesillerinin kurtarılması açısından. Arkadaşlarımızla beraber kuşlar için pedal çevireceğiz. Çünkü bunların yaşatılması gerekiyor. Onun için bugün buradayız” dedi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!