Bizimle iletişime geçin

Haberler

GIRO’DA POZİTİF ŞOKU

Giro’da koronavirüs vakaları artıyor. Mitchelton-Scott takımı tamamen Giro’dan çekilirken, Steven Kruijswijk ve Michael Matthews da pozitif çıktıkları için yarışa devam edemiyorlar.

Giro’da Simon Yates’in koronavirüs testinin pozitif çıkmasının üstünden daha kısa zaman geçmişken yeni pozitif vakalarla bir şok daha yaşandı. Yarış organizatörü RCS Sport’un dinlenme günü sırasında hem bisikletçilere hem de çalışanlara yaptırdığı 571’ten sekizi pozitif geldi.

Test sonucu pozitif çıkan iki bisikletçiden biri, genel klasmanda iddialı olması beklenen Steven Kruijswijk (Jumbo Visma). Sunweb’ten Michael Matthews’un da testi pozitif çıkınca iki bisikletçi de Giro’dan ayrıldı.

Cumartesi günkü etaba başlamayan ve testinin pozitif çıktığı öğrenilen Simon Yates’in çekilmesinin ardından, Mitchelton-Scott takımı, dört çalışanının testlerinin pozitif gelmesiyle tüm takım olarak yarıştan çekildi.

Üç günde yapılan üçüncü testlerin ardından peloton ve yarışa olan sorumluluk bilinciyle yarıştan çekildiklerini açıklayan takım, pozitif çıkanların ya asemptomatik olarak ya da hafif atlattıklarını bildirdi. Yates, Giro’yu bıraksa da hala İtalya’da ve karantinası devam ediyor.

Pozitif çıkan diğer iki vaka ise AG2R La Mondiale ve Ineos Grenadiers’ın birer çalışanlarında çıktı. Pozitif vakaların bu kadar artması Giro’nun son etabı görüp göremeyeceği konusunda endişe yaratıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!