Bizimle iletişime geçin

Haberler

CAVENDISH’IN GÖZYAŞLARI

Gent-Wevelgem’in sonunda duygusal anlar yaşayan ve bunun son yarışı olabileceğini söyleyen Mark Cavendish bugün Scheldeprijs’de start alıyor.

Gent-Wevelgem’in bitiminde Sporza muhabiri Mark Cavendish’e bunun son yarışı olup olmadığını sordu. Ünlü sprinter de  gözyaşlarıyla belki de öyle olduğunu söyledi. Bu görüntüler tüm Cavendish hayranlarını üzdü ve çok ses getirdi. 

Britanyalı sprinterin Bahrain-McLaren ile gelecek sene devam edip etmeyeceği belli değil. Takımın, Cavendish’in seneye de devam etmesi için anlaşma sunmaya hazır olduğu söylense de Cavendish emeklilik kararı da alabilir. 

Beraber birçok başarıya imza attığı Mark Cavendish hakkında Sir Bradley Wiggins, 30 Tour de France etabı kazanmış bir bisikletçinin daha iyi bir vedayı hak ettiğini söyledi. Cavendish’i gözyaşları için izlemesi zordu diyen Wiggins, onu ağlarken değil bir kutlama yaparken görmek istediğini söyledi. 

Şimdiki soru bugün 108. kez koşulan Scheldeprijs’in büyük turlarda toplam 48 etap kazanmış ünlü sprinterin son yarışı olup olmayacağı. Cavendish, Scheldeprijs’i 2007’de ilk denemesinde kazandı. 2008 ve 2011 yıllarında da galibiyetler elde etti, ardından 2013 ve 2016’da ikinci oldu.

Scheldeprijs bugün, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle yeniden belirlenen rotasında,  Schoten’de 17,4 km uzunluğundaki rotasında 10 tur atılarak koşuluyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!