Bizimle iletişime geçin

Haberler

SCHELDEPRIJS’DA ZAFER CALEB EWAN’IN

Caleb Ewan 108. kez düzenlenen Scheldeprijs’i kazandı. Yarışa ve sonuçlara sprint finişindeki kaza damgasını vurdu.

108. kez düzenlenen Scheldeprijs düz bir rotada düzenlendiği için sprinterlerin sevdiği bir tek günlük yarış. Normalde Hollanda’dan başlayacak ve güneye inip Belçika’da tamamlanacak yarışın koronavirüs önlemleri nedeniyle parkurunda değişiklikler oldu.  Bisikletçiler sadece Belçika içinde kalırken, 17.3 km’lik Schoten’deki bir parkurda 10 tur attılar. 

Lotto Soudal sporcusu Caleb Ewan güçlü sprintinin ardından yarışı kazanmayı başardı. Tour’daki etap galibiyetlerinden sonra ilk zaferini kazanan Avustralyalı, finiş çizgisine gelirken rakiplerinin kendisine yaklaşmasına imkan bile tanımadı. Ewan, 18 yıl sonra Scheldeprijs’i kazanan ilk Avustralyalı oldu.

Caleb Ewan’ın galibiyeti her ne kadar sorunsuz ve net olsa da podyumun diğer basamakları için aynı durum söz konusu olmadı. Normalde ikinci sırayı Bora-Hansgrohe’den Pascal Ackermann, üçüncülüğü Total Direct Energie’den Niccolò Bonifazio aldı.

Kaza korkuttu

Ama finişe metreler kalan yaşanan kaza hem korkuttu hem de sonuçları etkiledi. Pascal Ackermann herkes yer kapma savaşındayken hızlı bir şekilde yer değiştirince August Jensen, (Riwal Securitas) onun tekerine takılıp düştü. Peşinden gelip ona çarpıp düşen başka bisikletçiler olsa da kazayı hafif atlattılar. 

Bir süre yerden kalkamayan Norveçli sporcunun kaza sonrası durumunun iyi olduğu öğrenildi. Jensen yaptığı açıklamada kazayı ve yarışın bazı bölümlerini hatırlamayıp,  vücudunda sıyrıklar ve morluklar olsa da iyi olduğunu açıkladı.

Kazayı gören Bora-Hansgrohe bisikletçisi Rüdiger Selig yarışı bırakıp hemen yerdeki Jensen’ın yanına gidip destek verdi. Selig’in herkesin takdirini toplayan bu hareketi için Jensen hatırlamasa da minnettar olduğunu söyledi. 

Bu kaza sonrasında hakemlerin kararıyla Ackermann ceza aldı ve ikinciliğini kaybetti. Yeni sıralamada Niccolò Bonifazio ikinci oldu ve onu Bryan Coquard (B&B Hotels – Vital Concept) izledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!