Bizimle iletişime geçin

Haberler

TÜRKİYE MASTERLAR YOL BİSİKLETİ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Masterlar Yol Bisikleti Şampiyonası yol ve zamana karşı yarışları Ordu Perşembe’de düzenlendi. İki yarışın da Türkiye şampiyonları aynı isimler oldu.

Türkiye Masterlar Yol Bisikleti Şampiyonası Ordu’nun Perşembe ilçesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlendi. 17 Ekim Cumartesi günü zamana karşı, 18 Ekim Pazar günü ise yol yarışı yapıldı. Master 35, 45 ve 55 yaş kategorilerinde düzenlenen yarışlarda, hem zamana karşı hem de yol yarışlarının Türkiye şampiyonları aynı isimler oldu. 

14 km’lik parkurda düzenlenen zamana karşı yarışında toplam 33 sporcu mücadele etti. Master 35 kategorisinde, Alanya Belediyespor’dan Mustafa Şirin, Master 45’de Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Derneği’nden Mutlu Erçevik ve Master 55’de Antalya Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Ali Rıza Fırıncı zamana karşı Türkiye şampiyonu oldular. 

15 ilden, 44 sporcunun katıldığı yol yarışında bisikletçiler 70 kilometre pedal çevirdi. Şampiyonanın ikinci gününde düzenlenen yarışta birinciler değişmedi. Master 35 kategorisinde, Alanya Belediyespor’dan Mustafa Şirin, Master 45’de Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Derneği’nden Mutlu Erçevik ve Master 55’de Antalya Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Ali Rıza Fırıncı, Türkiye yol şampiyonu da oldular. 

Master 45 kategorisi podyumu. Fotoğraf Mutlu Erçevik’in sosyal medya hesabından

Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve protokol tarafından takdim edildi.

Sakin şehir unvanına sahip Perşembe’nin bu tür organizasyonlara ilerleyen günlerde yeniden ev sahipliği yapacağını ifade eden Mustafa Sayım Tandoğan, “Güzel bir organizasyon oldu. Bizim ilçemiz ‘Sakin Şehir’ unvanına sahip ve bu ruha yakışır bir yarışma oldu. Bu tür programların ilçemizin tanıtımı açısından da faydalı oluyor. Bisiklet sporunun da ayrı bir güzelliği var. İlçemiz turizm anlamında da yol alıyor ve yatırımlar devam ediyor” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Masterlar Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nın Ordu’nun Perşembe ilçesinde yapılmasının keyif verici olduğunu ifade eden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise, “Bisiklet sporu için en güzel parkurlardan birisi. Organizasyona katılan tüm takımlar da memnuniyetlerini belirttiler” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!