Bizimle iletişime geçin

Haberler

GAVIRIA POZİTİF ÇIKTI

Fernando Gaviria, son yapılan testlerde pozitif çıkmasının ardından Giro’dan çekildi. Gaviria koronavirüse ikinci kez yakalandı.

Fotoğraf - Yuzuru Sunada

Giro’nun ikinci dinlenme gününde 492 kişiye test yapıldı. Pozitif çıkan iki testten biri Fernando Gaviria’nınki oldu ve Giro’dan çekildi. UAE Emirates sporcusu tıp dünyasının da cevabını aradığı bir soruya örnek ediyor çünkü hastalığa ikinci kez yakalandı. 

Gaviria, koronavirüs tüm dünyada etkisini göstermeye yeni başladığı mart ayında hastalığa yakalandı. Abu Dabi’de bir ay kadar hastanede yatan Kolombiyalı, hastalığı orta şiddette geçirdiğini söylemişti.

İkinci pozitif test bir AG2R La Mondiale çalışanına ait. Ama iki takım da sadece pozitif vakaları karantinaya gönderip Giro’ya devam ediyor. Yapılan testlerde negatif çıkan takımlar bugün yeniden test olacak.

Gaviria, Giro’yu koronavirüs yüzünden bırakmak zorunda kalan dördüncü bisikletçi oldu.  Simon Yates, Steven Kruijswijk ve Michael Matthews ilk 10 günde pozitif çıkmıştı. Ama Mattthews’un ayrıldıktan sonra yapılan iki testi de negatif çıktı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!