Bizimle iletişime geçin

Haberler

GIRO D’ITALIA 2020 – SLOVEN(YA) ZAFERİ

Giro’da 16. etabı Jan Tratnik kazandı. Slovenyalı sporcu ülkesinin sınırına en yakın geçen etapta kariyerinin ilk büyük tur etap galibiyetine ulaştı.

Bahrain McLaren’lı Jan Tratnik, Slovenyalıların damga vurduğu Tour de France’da zafer sürüşünde yer alan sporculardandı. Aynı ülkeden olduğu isimler Tour’a damga vururken, Tratnik’de Giro’da akıllarda kalıcı bir galibiyet elde etti.

Giro’nun Slovenya sınırına en yakın geçen etabında özellikle planlayarak zafere yürüyen Jan Trantnik, yarış sonrası bir röportajında, “Bu son günler özeldi çünkü bu son dört etap  boyunca Slovenya’ya yakındık. Bugün ise daha da yakındık. Erkek kardeşim ve kız arkadaşım finişteydi. Bir şeyler yapmak istedim çünkü benim için bu sonuncu olabilir çünkü şimdi zor etaplar geliyor.” dedi.

Deceuninck-QuickStep, Joao Almeida‘nın mayosunu tehlikeye atacak kimsenin bulunmadığı 28 kişilik bir kaçış grubunun farkı 15 dakikaya kadar açmasına izin verdi. Bu gruptan Tratnik, finişe 37 km kala solo atak yaptı ve evine 13 km uzaklıktaki Monte di Ragogna tırmanışına kadar solo atağını sürdürdü. 

Ben O’Connor (NTT Pro Cycling) Tratnik’e yetişmesi sonrası beraber çalıştılar. Ama son metrelerde Slovenyalı yaptığı atakla etap zaferine kolayca ulaştı. Bu Jan Tratnik’in ilk büyük tur etap galibiyeti oldu. 30 yaşındaki sporcu geçen yıl Tour’un dokuzuncu etabında üçüncü olarak podyum görmüştü. 

Pembe mayo mücadelesinde değişmedi bir şey olmadı. Tüm genel klasmancılar aynı anda finişe geldiler. Pembe mayoyu taşıyan Almeida son kilometrede kaybettiği saniyeleri geri almak için atak yaptı. Farka sadece iki saniye ekleyebilse de mayosunu taşımayı sürdürdü.

Giro bugün 203 km’lik Bassano del Grappa  –  Madonna di Campiglio  etabıyla devam ediyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!