Bizimle iletişime geçin

Haberler

LOZAN’DAN KIRKLARELİ’NE BİSİKLETLE GELDİLER

İsviçre’nin Lozan kentinden yanlarında yedi yaşındaki ikizleri Alice ve Margaux ile birlikte bisikletle yola çıkan Leila ve Marc Servajan, Kırklareli’ne ulaştı.

47 yaşındaki emekli öğretmen Leila ile 54 yaşındaki mühendis Marc Servajan çifti, yedi yaşındaki çocukları Alice ve Margaux ile birlikte yıllardır hayalini kurdukları bisiklet turlarında Türkiye’ye ulaştılar.

Lozan kentinden bisikletleriyle İstanbul’a doğru yola çıkan ailenin dinlenme durağı Lüleburgaz oldu. Dünyanın dört bir yanından bisiklet tutkunlarını ağırlayan Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi (LYMBA) gelen aile, tesiste misafir edildi.

İstanbul’a uzun yıllardır bisikletle yolculuk yapmak istediklerini söyleyen Leila Servajan, İstanbul’dan sonraki rotalarına henüz karar vermediklerini söyledi.

Türkiye’yi beğendiler

Bisikletle gezmeye eşi Marc ile başladıklarını söyleyen Leila Servajan, ikizleri Alice ile Margaux doğduktan sonra plana onları da dahil ettiklerini belirtti. İlk olarak Türkiye’ye geldiklerini söyleyen Servajan “Bisikletle gezmeye eşimle birlikte başladık. Çocuklar henüz dünyaya gelmemişti. Daha sonra da bisikletle dünyayı gezme deneyimini onlarla paylaştık. Türkiye’de bu bizim ikinci gecemiz. Türkiye’ye aşık olduk. Buna, bizim karşımıza çıkan güzel insanlar etki etti” diye konuştu.

Leila Servajan, LYMBA hakkında “Burayı çok beğendik. Çocuklarımız çok uzun kilometrelerin ardından LYMBA’ya yorgun gelmemize rağmen burayı çok sevdi. Veledromun etrafında defalarca tur attılar. Aileler ve çocuklar için burası mükemmel bir yer. Burayı daha önceden hiç duymamıştık.” ifadelerini kullandı.

Yola çıkmadan önce gezginlerden Türkiye ve Türk misafirperverliği hakkında olumlu sözler duyduklarını ifade eden Servajan, “Dereköy´de bizi ilk gördükleri anda çay ikram ettiler. Biz buna çok şaşırdık. Türk misafirperverliği gerçekmiş” dedi.

Leila Servajan, çocuklarını da tura katmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Bir yıl önce bunu kendi ülkemizde 10 günlük demo olarak denedik. Çocuklar da bisiklete binmeyi sevince bu projeye çocuklarımızı da dahil ettik. Yola böyle çıktık. Burada dört tekerlekli bisikletle sürmeyi öğrenen çok fazla çocuk gördüm. Bu onlar için çok büyük bir fırsat. Bu kente lazım olan taşıt bisiklet” diye konuştu. (DHA)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SHIMANO DEORE M-6100

Editoryal

VEGAN BESLENMENİN PERFORMANSIMA ETKİSİ NASIL OLUR?

Editoryal

NTT PRO CYCLING YENİ İSİM SPONSORUNU BULDU

Haberler

KONYA’DA “BİSİKLET YOLU KONTOL ZABITASI”

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!