Bizimle iletişime geçin

Haberler

DÜNYA MİRASI YOLUNDA

UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu’nun altıncısı, pandemi sebebiyle 10 katılımcıyla İzmir Saat Kulesi – Bergama Akropol rotasında gerçekleştirildi.

2016’dan beri devam eden UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu, İzmir Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Bench Events adına organizatör M.Fatih Ertürkmen işbirliği ile gerçekleştirildi. 

Pandemi şartlarında 10 katılımcı ile kapalı bir şekilde yapılan altıncı UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu, İzmir Saat Kulesi – Bergama Akropol rotasında gerçekleşti.  Bu yıl ilk defa Akropol Antik Kenti’ni de güzergâhlarına katan ekip “sizler için” mottosuyla hem tura katılamayanlar hem de hayata veda eden bisiklet severler için pedalladı.

İzmir’den Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in uğurladığı ekibi Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu karşıladı. Karşılama sonrası plaket takdim eden Koştu, pandemi nedeniyle bu seneki organizasyona katılımın kısıtlı tutulduğuna işaret ederek önümüzdeki sene yine eskisi gibi büyük katılımlarla yapılması temennisinde bulundu.

Yeni hedef İstanbul

Organizatör M.Fatih Ertürkmen tamamlanan sembolik turun ardından yeni hedeflerinin İstanbul olduğunu açıkladı.

1985 yılında birçok tarihi eseriyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren İstanbul’da gerçekleşecek yeni turun hem çevre bilincine hem dünya miraslarımıza hem kadın ve gençler hakkındaki farkındalığa hem de İstanbul ve Türkiye’nin tanıtımına büyük fayda sağlayacağını dile getirdi.

Şimdiye dek dört farklı dünya mirası arasında 1.500 kişinin toplam 1.250 km pedal bastığı UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu için 5.000’den fazla fidan bağışlandığını söyleyen Ertürkmen, daha sağlıklı günlerde daha çok katılımcı ile buluşabilmeyi temenni etti.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!