Bizimle iletişime geçin

Haberler

IRONMAN 70.3 TURKEY SONA ERDİ

Antalya Belek’te düzenlenen Ironman 70.3 Turkey sona erdi. Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışta, erkeklerde Ashley Hurdman, kadınlarda ise Sera Sayar birinci oldu.

Antalya’nın Belek beldesinde bu yıl altıncısı düzenlenen, güç ve irade odaklı Ironman 70.3 Turkey sona erdi. Toplam 113 kilometrelik parkurun sonunda, erkeklerde 3 saat 51 dakika 40 saniyelik derecesiyle Büyük Britanya’dan Ashley Hurdman, kadınlarda ise 4 saat 23 dakika 29 saniye ile Türkiye’den Sera Sayar birinci oldu.

72 ülkeden bin 250 sporcunun yarıştığı Ironman 70.3 Turkey heyecanı sabah erken saatlerde Kadriye Beachpark’ta yüzme ile başladı. 1.9 kilometrelik yüzme parkurunu tamamlayan sporcular,  sonrasında 90 kilometrelik bisiklet parkurunu, ardından da 21 kilometre koşu parkurunu The Land of Legends’da tamamladı.

Erkeklerde 03.55.13 ile Matthew Brooke ikinci, 03.57.40 ile de Yulian Demianov üçüncü oldu. Kadınlarda ise Kristina Kochetkova 04.30.45 ile ikinci, D.B. Spiteri ise 04.31.34 derece ile üçüncülüğü elde etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Triatlon Federasyonu, Ironman Global Yönetimi ile TURSET Project Management ve Red Bull’un katkılarıyla gerçekleştirilen yarış öncesi Ege Denizi’nde meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından yarışmanın startını Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Temurci verdi.

“Çok gururlu ve mutluyuz”

TURSET PM Genel Müdürü Özgür Emeklioğlu, organizasyondan dolayı gurur duyduklarını belirtti. Emeklioğlu,, “Çok gururlu ve mutluyuz. Bu sene altıncısını yapıyoruz. Dünyada 200 tane Ironman iptal olmuşken biz Türkiye olarak bunu başardık. Spor Bakanlığımız, Triatlon Federasyonumuz ve destekçilerimizin sayesinde, 72 ülkeden yaklaşık bin 200 sporcu yarıştı bugün. Bu memleketimiz adına gurur verici bir şey” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Decathlon ile #Sporadevam – Yağmur ceketleri

Editoryal

Greg Callaghan Dawn till Dusk için Kapadokya’ya geliyor

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!