Bizimle iletişime geçin

Haberler

HATAY’DA BİSİKLETÇİLER EYLEM YAPTI

Hatay’da bisikletçiler, bir otomobil sürücüsünün çarpması sonucu hayatını kaybeden arkadaşları Umut Yorgun’u kaza yerinde andı ve ölümlere dikkat çekmek için eylem yaptı.

Hatay Bisiklet Derneği, Antakya Bisikletli Doğa Gezginleri ve Samandağ Bisiklet Kulübü üyelerinden oluşan bir grup bisikletçi, Defne-Samandağ karayolu üzeri Güneysöğüt Mahallesi’nde 20 Ekim’de bir otomobil sürücüsünün bisikletine çarpması sonucu hayatını kaybeden Umut Yorgun’u kaza yerinde andı.

Grup, ilk olarak Yorgun’un (28), kaza geçirdiği yere fotoğrafını koyarak karanfil bıraktı.

Daha sonra bisikletliler kara yolu üzerinde seyir halindeki araçları yavaşlatarak sürücülere ” Kornaya değil, frene bas”, ” Bisikletime çarparsan ölürüm”, ” Bisikletli ölümler son bulsun”, “Sadece araç senin, yol hepimizin” ve “Kaportamız bedenimiz” yazılı dövizler gösterip yaşadıkları sorunlara dikkat çekmeye çalıştı.

Antakya Bisikletli Doğa Gezginleri Grup Başkanı Aydın Kılıç, gazetecilere son yıllarda bisiklete olan ilgi kadar can kayıplarının da arttığını söyledi.

Son 2 yılda 260’a yakın bisikletli ölümün gerçekleştiğini belirten Kılıç, bu kazaların çoğunun araçların bisikletlilere arkadan çarpması sonucu meydana geldiğini savundu.

Kılıç, bisiklet sürücülerinin trafikte hakları olduğunu, sürücülerin bu konuda bilgilendirilmesini, denetimin artırılmasını, güvenli yol şeritlerinin ve bisiklet yollarının yapılmasını istediklerini belirtti.

Eyleme, kazada hayatını kaybeden Yorgun’un annesi Hediye Yorgun da katıldı. (AA)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!