Bizimle iletişime geçin

Haberler

ALANYA’DA MTB YARIŞLARI SÜRÜYOR

Alanya’da geçen hafta başlayan Sonbahar Dağ Bisikleti Yarış Serisi tüm hızıyla devam ediyor. Yarışlardan bazıları koronavirüs sebebiyle kaybettiğimiz hekimler anısına koşulacak.

Velo Alanya tarafından düzenlenen Sonbahar Dağ Bisikleti Yarış Serisi geçen hafta 31 Ekim’de Avocado MTB Cup ile beraber start aldı. 1 Kasım’da ise Alanya MTB Cup gerçekleştirildi. 

Bu iki cross-country yarışı da hem elit erkek-kadın hem genç erkek-kadın kategorilerinde düzenlendi. Elit erkekler yarışlarına Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Fransa, İspanya, Çekya ve Türkiye’nin bulunduğu yedi ülkeden 21 sporcu katıldı. 

İki yarışda da birinci ve ikinci değişmedi. Ukraynalı Dmytro Titarenko birinci olurkeni yine Ukraynalı Hennadii Moiseiev ikinci sırayı aldı. İlk yarışta milli sporcu Kadir Kelleci üçüncü olarak podyum gördü. Pazar günü yapılan yarışta ise üçüncü Çekya’dan Jakup Kucera oldu.

Alanya MTB Cup’ta elit kadınlarda birinci Çekya’dan Tereza Tvarozkova, ikinci Rusya’dan Viktoria Kirsonova ve üçüncü Slovenya’dan Blaza Pintaric oldu.

Sonbahar Dağ Bisikleti Yarış Serisi’nin ilk ayağı olan ve Alanya Avokado Üreticileri Birliği’nin de işbirliği içinde bulunduğu Avocado MTB Cup, Alanya’nın coğrafi işaretli avokadosunun tanıtımına da destek verdi. 

Koronavirüs yüzünden kaybettiğimiz hekimler anısına

Bu hafta sonu 7 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek yarış, koronavirus sebebiyle kaybettiğimiz hekimlerden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu anısına koşulacak. 8 Kasım’da ise İncekum MTB Cup düzenlenecek. 

Yine koronavirus sebebiyle kaybettiğimiz doktorlardan biri olan Prof. Dr. Feriha Öz MTB Cup 14 Kasım tarihinde, Theodora MTB Cup da 15 Kasım’da düzenlenecek. 

Velo Alanya Sonbahar Dağ Bisikleti Yarış Serisi 20 Kasım’da Banana MTB Cup ile sona erecek. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!