Bizimle iletişime geçin

Haberler

KONYA’DA BİSİKLET VE KAYKAY PARKI AÇILDI

Konya Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan ve tamamı 7 bin 785 metrekare olan bisiklet ve kaykay parkının açılışı yapıldı.

Konya Selçuklu Belediyesi, Sancak Mahallesinde yapılan bisiklet ve kaykay parkı ile 11 mahalle parkının açılışını düzenlenen törenle yaptı. Mahalleye yeni bir görünüm kazandıracak park, amatör bisikletçilerin yanı sıra profesyonel sporcuların da hareketlerini sergileyebileceği şekilde dizayn edildi. 

Tamamı 7 bin 785 metrekare olan Sancak Bisiklet ve Kaykay Parkında 5 bin 485 metrekare yeşil alan yer alırken sporseverler için ise 366 metre koşu yolu yapıldı. Bisiklet ve kaykay parkından 5 yaş üstü tüm vatandaşlar yararlanabilecek.

Böyle bir parkı ilçeye kazandırdıkları için mutlu olduklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Yaklaşık 8 bin metrekare alana sahip parkımız, bisiklet kenti olan Konyamızda hizmet verecek ilk bisiklet parkuru olma özelliği taşıyor. 

Yapımı bir milyon 200 bin liraya mâl olan parkımızda 70 metre ve 350 metre olmak üzere iki adet parkur, 366 metre koşu ve yürüyüş yolu ile seyir tepesi yer alıyor” dedi.

Belediye olarak spora her türlü desteği verdiklerini ifade Başkan Pekyatırmacı, “Spora ve sporcuya her daim önem veren ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediyemiz, ata sporumuz olan bisiklet için de gerekli yatırımları yapmaktadır. 1998 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Selçuklu Belediyespor Kulübü Bisiklet Takımımız, bugüne kadar birçok başarılı sporcular yetiştirmiş ve önemli başarılara imza atmıştır. ” ifadelerini kullandı.

“Dünya pandemiden sonra bisikletin kıymetini çok iyi anladı.”

Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı Erol Küçükbakırcı Selçuklu Belediyesi’nin bisiklet sporuna olan desteğini her zaman yanlarında hissettiklerine vurgu yaptı ve “Bu parkurun en büyük faydası gençlerimizin bisiklete binmeye başladıkları andan itibaren tekniklerini en iyi geliştirecekleri yer olmasıdır. 

Dünya pandemiden sonra bisikletin kıymetini çok iyi anladı. Bisiklet kullanarak salgında riski en aza indiriyorsunuz.Ülkemizde bisiklete olan ilgi artarak devam ediyor ve Konya bu konuda başı çekiyor. Son olarak Çevre Bakanımızın da desteğiyle 400 km daha bisiklet yolu ilave olacak. Valilerimizin belediye başkanlarımızın, kaymakamlarımızın bisiklete bindiğini  halkımız gördükçe da bisikleti ve hareketli yaşamı tercih edecektir. Ben bu hizmetin yapımında görev alan herkese teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Übeyit Aça, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı’nın da katıldığı açılış töreni sonrasında protokol üyeleri parkurda bisiklet kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!