Bizimle iletişime geçin

Haberler

ŞAMPİYON YENİDEN BRENNAUER

Ceratizit Challenge by La Vuelta’yı üst üste ikinci kez Lisa Brennauer kazandı ve unvanını korumayı başardı.

İlk kez 2015 yılında koşulmaya başlanan Madrid Challenge ilk üç senesinde tek günlük bir yarıştı. La Vuelta ile aynı zamanda düzenlenen kadınlar yarışı 2016’dan itibaren WorldTour takvimine girdi.

2018 yılıyla beraber tek günlük değil iki etaplı olarak koşulmaya başlanan Madrid Challenge by La Vuelta, 2020 yılında üç etaplı ve Madrid dışına da çıkan bir tura dönüştü.

Sponsor adıyla beraber ismi Ceratizit Challenge by La Vuelta olan yarışı bu sene de geçen senenin şampiyonu Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT Pro Cycling) kazandı. Bu şekilde hem kadın hem erkek yarışlarında geçen senenin şampiyonları kazanmış oldu.

Turdan ayrıntılar

Pandemi sebebiyle yapılıp yapılmayacağı bir türlü kesinleşmeyen Ceratizit Challenge by La Vuelta’nın parkuru yarıştan sadece dört gün önce açıklandı. FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope gibi takımlar pandemi yüzünden yarışa katılmaktan vazgeçtiler.

Turun ilk etabı Toledo – Escalona arasında 82 km olarak koşuldu. Sunweb’ten Lorena Wiebes etabı kazanıp genel klasmanda liderliğe yükseldi. 

İkinci etap bireysel zaman karşı olarak koşuldu ve Lisa Brennauer etabı ve kırmızı mayoyu almayı başardı. İlk etap ne tv’den ne sosyal medyadan yayın şansı bulamazken bu etap Facebook’tan yayınlandı. 

Son etap olan Madrid-Madrid etabında bisikletçiler 5.9 km’lik Madrid’in merkezindeki bir parkurda 17 tur attılar. Bu etabı heyecanlı hale getiren, her iki turda bir finiş çizgisinden geçerken alınabilen bonus saniyelerdi.

Etabı İtalyan Elisa Balsamo (Valcar – Travel & Service) kazandı. 22 yaşındaki sporcu ve takımının sprint zaferi sonrası yaşadığı sevinç görülmeye değerdi.

Lisa Brennauer  unvanını korudu

5, 2 ve 1 saniyelik bonuslar şampiyonun belirlenmesinde önemli rol oynadı. Lisa Brennauer bu bonus saniyeler sayesinde, en yakın rakibi Elisa Longo Borghini ile farkı koruyabildi. Almanya ulusal şampiyonu 32 yaşındaki isim iki sene üst üste şampiyon olmayı başardı.

Son gün, organizatörler TV canlı yayını yükümlülüğünü yerine getirerek tüm etabı TV’den yayınlayabildiler. 

Gelecek yıllarda bu yarışın daha fazla etaba sahip olup olmayacağı, nasıl bir gelişme göstereceği merak konusu. Bu turun ardından kadınlarda da sezon kapandı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!