Bizimle iletişime geçin

Çevre

BİSİKLETLİ ANNELER

Bu yıl Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin bazı filmleri 19-22 Kasım’da İstanbul’da Pera Müzesi’nde, bazıları ise sadece 1-6 Aralık’taki ilk kez yapılan çevrimiçi festivalde gösterilecek. Bu filmlerden biri de Bisikletli Anneler (Motherload).

13. yılında olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali fiziksel olarak bu yıl 19-22 Kasım’da İstanbul’da Pera Müzesi’nde gerçekleşecek. İlk kez çevrimiçi olarak da SYFFEVDE adı ile 1-6 Aralık’ta yapılacak festival seçkisinde bazı filmler sadece çevrimiçi festivalde gösterilecek. Bu filmlerden biri de Bisikletli Anneler (Motherload).

Liz Canning’in yönettiği 2019 yapımı film 86 dakika uzunluğunda.

Yönetmen Liz Canning

Filmin konusu ise şöyle:

“Bisikletli Anneler modern hayatın birbirimizle bağlarımızı koparmasını, bunun küresel etkisini ve yük bisikletlerinin buna nasıl bir panzehir olabileceğini anlamaya çalışan yeni bir annenin  yolculuğunu anlatıyor.

Film yapımcısı Liz Canning 2008 yılında ikiz çocuk sahibi olana dek her yere bisikletle gitmişti. Annelik zordu ama Liz bebeklerini arabayla taşımayı boğucu buluyordu; kendisini bağlantı içinde, özgür ve canlı hissetmesini sağlayan şeyi özlüyordu: bisikletini.

İnternette “aile bisikleti” diye bir arama yaptı ve arabalarını yük bisikletleriyle değiştiren insanların oluşturduğu küresel bir hareketi keşfetti. Bir bisikletçi ve bir anne olarak deneyimleri ve yük bisikletleri dünyasını keşfetmesiyle birlikte yaşadıkları, Liz’e sürdürülebilirliğin her zaman taviz vermek ve eziyet çekmek olmadığını ve bu tüketim çağında neredeyse hiçten bir şeyler yaratabilmek kadar insanı güçlendiren çok az şey olduğunu öğretti.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

SHIMANO DEORE M-6100

Editoryal

VEGAN BESLENMENİN PERFORMANSIMA ETKİSİ NASIL OLUR?

Editoryal

NTT PRO CYCLING YENİ İSİM SPONSORUNU BULDU

Haberler

KONYA’DA “BİSİKLET YOLU KONTOL ZABITASI”

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!