Bizimle iletişime geçin

Editoryal

DECATHLON İLE #SPORADEVAM | SOĞUK HAVALARDA BİSİKLETİNİZDEN KOPMAMANIZI SAĞLAYACAK İPUÇLARI

Cyclist Türkiye, Decathlon ile birlikte kışın da bisikletinizden kopmamanız, sürüşlerinize keyifle ve sıcacık devam edebilmeniz için bazı ipuçları veriyor!

Bisikletinizin kış bakımını unutmayın

Bisikletinizin hem kışa girmeden önce genel bakımını yaptırdığınızdan hem de yağışlı havalarda yapılan sürüşler sonrası gerekli bakımlarını yaptığınızdan emin olun. Yağmurlu bir sürüş sonrası çamur ve pis sular bisikletinizin parçalarına zarar verebileceğinden bisikletinizi güzelce yıkayın. 

Yağışlı hava zincirinizdeki yağı alıp götüreceğinden mutlaka ıslak bir sürüş sonrası zincirinizi kurulayın ve yağlayın. Ayrıca bisikletinize çamurluk eklemek veya yenilemek sürüş kalitenizi artıracaktır. 

Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besinler tüketin

Soğuk havalarda kolaylıkla düşen bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için beslenmenize dikkat edin. Kışın D vitamininiz düşer. Bu yüzden bol D vitamini içeren somon balığı, süt, mantar gibi ürünlerin tüketimini artırmak fayda sağlayabilir. 

Portakal, mandalina gibi kış meyvelerinde ve yeşil sebzelerde bolca bulunan C vitamini de bağışıklık sisteminiz için önemli. C vitamini belki tamamen hasta olmanıza engel olamaz ama soğuk algınlığının semptomlarını çok azalttığı bilinen bir gerçek. 

Hava durumunu sık sık kontrol edin

Kıyafetlerinizi ve rotanızı belirleyebilmek adına hava durumundan emin olun. Islak bir günde sürüş yapacaksanız giyecekleriniz ile rüzgarlı bir havada yapılacak sürüşün kıyafetleri aynı olmayacaktır. Hem bu yüzden hem de rotanızı ne kadar uzatacağınız, hangi saatte sürüşünüzü tamamlayacağınız gibi planları havanın durumuna bakıp yapmanız,  ıslanmak istemediğiniz bir gün sizi değişken kış havasından koruyabilir. 

Rüzgârlığınız en iyi arkadaşınız olsun

Serin havalarda hem sürüş keyfinizi hem de sağlığınızı korumak için rüzgarlığınızı yanınızdan ayırmayın. Rüzgarlı bir havada yapılacak sürüşlerde, hele de rotanız bol bol iniş içeriyorsa rüzgarlığınız sizi ciddi soğuk algınlığından korumada büyük görev üstlenir.

Önerilerimiz,

Van Rysel Ultralight Uzun Kollu Rüzgarlık, serin havalarda yokuş aşağı bisiklet sürerken sizi serin esen rüzgara karşı koruması için tasarlanan bir ürün. Rüzgarlık, çok az yer kaplayıp cepte taşınabilirken, çok hafif yapısıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca su tutmaz yapısı sayesinde göğsünüzü hafif neme karşı da koruyabiliyor. 

Ayrıca ürünün, kısa kollu seçeneği de mevcut. Daha sakin ama serin havalar için yine aynı özelliklere sahip Van Rysel Kısa Kollu Rüzgarlığı da tercih edebilirsiniz. 

Rahat ama sıcak tutacak kıyafetler giyin

Bisiklette sürüşünüze olumlu katkı yapan rahatlığın yanında serin havaya karşı sizi koruyan kıyafetler de sürüş deneyiminizi geliştirecektir. Rahat ederken ısınmak her zaman mümkün görünmese de aslında biri için diğerinden vazgeçmek zorunda değilsiniz. 

Önerilerimiz,

Btwin Uzun Bisiklet Taytı, sonbahar aylarında bisiklet sürmeye devam edebilmeniz için tasarlanan bir ürün. Bu erkek taytının tahrişi önleyen ve titreşimleri emen sünger pedi sayesinde antrenmanlarınıza rahatça devam edebilirsiniz. Nefes alabilen ve ergonomik pedi ile rahatlık sağlayan ürün serin havalara karşı sizi koruyacaktır. 

Van Rysel İçlik, kış mevsiminde çıkılan geziler için tasarlanan bir ürün. Uzun kollu teknik içlik yumuşak ve esnek bileşeni sayesinde maksimum rahatlık sunuyor. Teri dışarı atarken vücudunuza ısı yalıtımı sağlıyor. Ayrıca çevresel etkiyi azaltması için çevre dostu olarak tasarlanan bir ürün.

Boyunluksuz olmaz

Kış aylarında, bisiklet sürüşlerinizde vücudunuzda soğuğu ilk olarak aldığınız bölgelerinizden bazıları boynunuz ve kafa bölgenizdir. Bu yüzden boyunluklar havalar serinleyince ilk akla gelen kurtarıcılardan olurlar. Sürüşleriniz sırasında kullanacağınız bir boyunluk ile +2 derece kazanabilirsiniz. 

Önerilerimiz,

Van Rysel Boyunluk, ince polar ve polyester bileşeniyle kış aylarında bisiklet sürerken kolayca montun içine giymek için tasarlanan bir ürün. Soğuk ve rüzgarlı havalarda bisiklete bindiğinizde sizi, iç tarafta bulunan fırçalanmış polar bileşenle sıcak tutup dış tarafta terin dışarı atılmasını sağlayan çok ince polyesterle de rahat bir sürüş yapmanızı sağlıyor. 

Ayrıca Van Rysel Boyunluk’un farklı renk alternatifleri de bulunuyor. 

Hafif kıyafetler seçin 

Size ağırlık yüklemeyecek, rahatsız etmeyecek ve eforunuz sırasında bunaltmadan ısıtabilecek ürünler tercih edin. Bunu yaparken daha fazla alanı koruyabileceğiniz alternatiflere yönelin.

Önerimiz,

Van Rysel’ın Dikişsiz Bisiklet Maskesi, ince ve elastik yapısı sayesinde bunaltmadan daha az sıcak tutması amacıyla tasarlanan bir ürün. Hafif ve giymesi kolay balaklava, teri kolayca dışarı atması ve ince dokuması sayesinde gözlüklerdeki buğulanmayı engelliyor. Ayrıca tek bir parça ile baş bölgenizin tamamını koruyabilmeniz hafiflik açısından avantaj sağlıyor.

Elleriniz çok soğukta bile güvende olsun

Çok soğuk havalarda bile ellerinizi sıcak tutmanız önemli. Vücudunuz, soğuğu ilk duyan yerlerden olan ellerinizi korumak için dikkatini oraya yöneltir. Ellerinizi sıcak tutmak ise sürüş keyfinizi sürdürmenizi sağlar. 

Önerilerimiz,

Triban Bisiklet Eldiveni, 0°C’ye yakın sıcaklıklarda bile koruma sağlıyor. Softermic astara sahip kış eldivenleri, bisiklet kullanırken daha fazla rahatlık için Technogel dolgulu avuç içi özelliğe sahip. Eldivenleri çıkarmadan dokunmatik ekran kullanabilmeyi “Touch Screen” sağlayan işlevi de olan eldivenler, rüzgar geçirmiyor, ısı yalıtımı sağlıyor ve su tutmuyor.

Rockrider Dağ Bisikleti Eldiveni, ise daha hafif kullanım arayanlar için uygun.  Dağ bisikleti antrenmanlarınız için kavrama ve dayanıklılık özellikleri, çok hafif olması, giyip çıkarma, taşıma kolaylığı ve nefes alan bir eldiven olması özellikleri öne çıkıyor. 

Ayaklarınıza dikkat edin

Soğuk ve rüzgarlı havalarda ayaklarınız üşüyünce sürüşünüzü kısa kesmek zorunda da değilsiniz. Aynı eller gibi ayaklar da soğuğu en başta hisseder ve üşüme hissi pedal çevirirken zorlanmaya sebep olur. Ama doğru giyinme sayesinde bunu kolayca önleyebilirsiniz. 

Önerimiz, 

Van Rysel Ayakkabı Kılıfı,  soğuğa ve rüzgara karşı ayaklarınızı korumak üzere tasarlanan bir ürün. Bisiklet ayakkabılarınızın üzerine kolayca giyebilmeniz için tasarlanan bu ayakkabı kılıfları oldukça geniş tabanı sayesinde bu kolaylığı sağlıyor. Yağmura karşı koruma sağlamasa da serin havalarda özellikle dağ bisikleti antrenmanlarında kullanılabiliyor. 

Burada inceleme fırsatı bulduğumuz ürünlerin diğer çeşitleri ve sürüşlerinizde ihtiyaç duyabileceğiniz farklı pek çok şey için decathlon.com.tr adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!