Bizimle iletişime geçin

Çevre

LÜLEBURGAZ’DA BİSİKLET TAKSİLER KIŞ MOLASINDA

Lüleburgaz’da 2018’den beri dönemsel olarak hizmet veren bisiklet taksiler, havaların soğuması sebebiyle Mayıs ayına kadar çalışmayacak.

Kırklareli Lüleburgaz Belediyesinde bisiklet taksiler havaların soğumasıyla birlikte hizmete ara verdi. Bisiklet taksiler havaların ısınmasıyla birlikte  Mayıs ayında tekrar hizmete girecek.

Lüleburgaz Belediyesi ile Avrupa Birliği’nin ortaklaşa sürdürdüğü Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı çerçevesinde, “Bisikletlerimizle iklim değişikliğine karşı mücadele ediyoruz” projesi kapsamında 2018’de  faaliyete giren “Bisiklet Taksi” uygulaması dönemsel olarak devam ediyor.

1 Temmuz’da faaliyete başlayan bisiklet taksiler, havaların soğumasıyla birlikte Mayıs ayına kadar çalışmaya ara verdi. Bisiklet taksiler ücretsiz olarak hizmet veriyor. 

Lüleburgaz Belediyesi bünyesinde öncelikli olarak engelli, hamile ve 65 yaş üstü vatandaşa hizmet veren bisiklet taksiler hakkında Lüleburgaz Belediyesi’nden yapılan açıklamada, dönemsel olarak çalışan bisiklet taksilerin yıl içinde 2 bin 500 vatandaşın ücretsiz taşınmasını sağladığı söylendi. 

Bisiklet taksilerin, önümüzdeki yıl Mayıs ayından itibaren yeniden yollarda olacağı açıklandı. Lüleburgaz Belediyesi’nin 2018 yılında uygulamaya  koyduğu bisiklet taksi uygulaması  ekonomik olmanın yanı sıra çevreci özelliğiyle de ön plana çıkıyor. (DHA)

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!