Bizimle iletişime geçin

Haberler

SLAGTER TRAKTÖR SATICISI OLACAK

Hollandalı Tom-Jelte Slagter, profesyonel bisiklet hayatını sonlandırıp traktör satıcılığı kariyerine başlıyor.

Hollandalı Tom-Jelte Slagter, profesyonel bisiklet kariyerini sonlandırıyor. Slagter emekliliğinin ardından, John Deere makinelerinin satıcısı olarak tarım alanında çalışmaya başlayacağını duyurdu. 

31 yaşındaki Hollandalı, şimdi yoluna Jumbo-Visma olarak devam eden, Rabobank takımında 2011 yılında profesyonel yarış kariyerine başladı. Kariyerinin en büyük başarısını 2013’de Tour Down Under’ı kazanarak elde etti. 

Sonrasında Garmin (şimdi EF Pro Cycling) takımına geçen ve iki Paris-Nice etabı, Tour of Alberta, Tour of Austria gibi yarışlarda da çeşitli etap zaferleri kazandı. Liege-Bastogne-Liege gibi klasikleri ilk 10’da tamamlamayı başardı. 

Dimesion Data’da geçirdiği iki yılın ardından, 2020 sezonunu B&B Hotels-Vital Concept ile geçirdi ama emeklilik kararı aldı.

Slagter sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Profesyonel bir bisikletçi olarak 10 yıllık bir kariyerin ardından, yeni bir yola girme ve büyük bir hevesle yeni bir meydan okumaya odaklanma konusunda benim için zaman geldi,” dedi.

Slagter ayrıca Ocak ayında yeni bir kariyere başlayacağını duyurdu ve John Deere’in traktör ve diğer tarım ekipmanlarını üreten bir bayisi olan Groenoord’un tarım makineleri temsilcisi olarak çalışacağını açıkladı.

Tom-Jelte Slagter, yerel gazete Dagblad Van Het Noorden ile yaptığı röportajda şunları ekledi: “John Deere’i her zaman sevmişimdir – kesinlikle benim için bir numara. Eğer bu teklif Fendt veya New Holland’dan olsaydı, onlarla iletişime bile geçmezdim.

Sporu her zaman sevdim ve hala seviyorum. Bundan yorulduğumdan değil. Ama bisiklet dışında her zaman birçok şey yaptım. Bisiklet hayatımın büyük bir parçasıydı, ancak hiç bir zaman tüm hayatım olmadı. Evden uzakta geçirdiğim çok fazla zaman vardı. Sadece çocuklarla birlikte olmak istedim. ” dedi. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!