Bizimle iletişime geçin

Haberler

KONYA’DA “BİSİKLET YOLU KONTOL ZABITASI”

Konya Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yolu işgallerinin önüne geçmek için Bisiklet Yolu Kontrol Zabıtası oluşturdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, bisiklet şehri Konya’da bisiklet yoluna park yapan araç sürücülerini uyarmak için özel ekipler oluşturdu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ekiplerin denetimler yaparak bisiklet yolunu işgal eden sürücüleri uyardığını belirterek, Konyalıların bisiklet yollarına araç park etmemelerini istedi.

Belediye Başkanı Altay, yoğun bisiklet kullanılan Konya’da bisiklet kullanımını teşvik etmek ve daha fazla yaygınlaştırmak çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Yaptıkları çalışmaların yanında bisiklet kullanıcılarının ve bisiklet yollarının güvenliğine de önem verdiklerini kaydeden Başkan Altay, bu kapsamda belediye bünyesinde Bisiklet Yolu Kontrol Zabıtası oluşturduklarını dile getirdi.

Zabıta ekiplerinin bisiklet kullanıcılarının bisiklet yollarında daha rahat ve güvenli sürüş sağlamaları için çalıştığını kaydeden Başkan Altay, “Ekiplerimiz düzenli olarak kontroller yaparak bisiklet yollarını işgal ederek bisiklet kullanıcılarını engelleyen araçlara müdahale ediyor. Bu şekilde araçlar bisiklet yollarından kaldırılarak bisikletliler için güvenli sürüş sağlanmış oluyor. Hemşerilerimizden ricamız; lütfen bisiklet yollarına araç park etmeyelim.” ifadelerini kullandı.

Bisiklet yoluna park yapan araçları Bisiklet Yolu Kontrol Zabıta ekiplerine bildirmek için, 350 31 74 nolu telefon ya da 0534 404 42 42 whatsapp hattı aranabiliyor.

Bisikletçiler için bekleme istasyonu

Konya Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yollarının araç trafiği ile kesiştiği noktalarda bisikletç,ler için trafik ışıkları oluşturdu. Büyükşehir, bu noktalarda bisikletçilerin beklemelerini kolaylaştırmak amacıyla ayaklarını koyacakları bekleme istasyonları da monte ederek kullanıcıların hizmetine sundu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!