Bizimle iletişime geçin

Haberler

ORDU ÇAMBAŞI YAYLASI’NA BİSİKLET YOLU

Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası için, bisiklet yolu projesi hayata geçiriliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz Belediyesi iş birliğinde kentin önemli noktalarından 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’na bisiklet yolu yapım çalışmaları devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada,  Büyükşehir Belediyesinin son zamanlarda yaptığı çalışmalar ile kent içerisindeki bisiklet yolu ağını da genişlettiği belirtilirken,  projenin, insanların hareketliliğini artırmak ve yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla yaylada yapıldığı belirtildi. 5 kilometrelik güzergahta uygulanana bisiklet yolu projesi, iki etapta hayata geçirilecek ve ilk etabında sona yaklaşıldı.

“Çambaşı daha çok rağbet görecek”

Dört mevsim yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen Çambaşı Yaylası’nın bundan böyle daha çok rağbet göreceğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Proje tamamlandığında Çambaşı Yaylası, hem turizm açısından hem de vatandaşlarımızın sosyal aktivitesi bakımından oldukça önemli bir mekan olacak” dedi.

Başkan Güler, “Çambaşı Yaylası’nı günden güne daha çekici hale getiriyoruz. Birçok yatırımı hayata geçirdiğimiz yaylamızda bu defa da Bisiklet Yolu Projesi’ni gerçekleşiyoruz. Bu proje 5 kilometrelik bir güzergahta uygulanıyor. Ekiplerimiz şu anda 3 kilometrelik kısımda çalışmaları bitirdi. Şehrimizde yaygınlaştırdığımız bu proje sağlıklı yaşamı da teşvik ediyor.” dedi. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!