Bizimle iletişime geçin

Haberler

NTT PRO CYCLING YENİ İSİM SPONSORUNU BULDU

Ana sponsorunun çekilmesiyle geleceği belirsiz olan NTT Pro Cycling sponsor buldu. Güney Afrikalı takım yeni sezonda yoluna Team Qhubeka Assos olarak devam edecek.

NTT Pro Cycling, sponsoru Japon telekomünikasyon şirketi NTT’nin yeni sezon için sponsorluktan çekilmesinin ardından, geleceğini netleştirmek amacıyla aylardır yeni sponsor arayışındaydı.

WorldTour takımları arasında tek Afrikalı takım olmasının yanı sıra Afrika’daki topluluklara binlerce bisiklet dağıtan yardım kuruluşu Qhubeka’yı desteklemek için yıllardır büyük miktarlarda bağış yapmasıyla da öne çıkıyordu. 

Douglas Ryder’ın kurduğu takım yeni sezonda Qhubeka ile daha büyük bağlar kurarak yardım kuruluşunun adını  ana isim sponsoru olarak taşımaya başlıyor. Co-sponsor olarak da İsviçreli bisiklet kıyafetleri firması Assos ile anlaşan takım, gelecek  sezonda Team Qhubeka Assos adıyla yarışacak.

Bu sponsor arama sürecinde başlarda umutla konuşan genel menajerleri Bjarne Riis’in geçen haftalarda görevinden ayrılması, takımın yolun sonuna mı geldiği şüphelerini yaratmıştı. 

Ama takım yeni ismiyle gelecek sezonda da pelotonda yer almaya devam edecek. 

Yapılan açıklamada “Takımın, Güney Afrikalı kurucusu Douglas Ryder’ın takımı kurduğundan beri nihai hayali, takımın küresel bisiklet sahnesinde başarısı ve gelişmesini, Qhubeka Charity ile birlikte bisikletlerle hayatları değiştirmek ve desteklemek için kullanmaktı. Takım, Güney Afrika’daki Qhubeka programlarına dağıtılmak üzere 30 binden fazla bisiklet için fon toplandı.” denildi.

İsviçreli Assos şirketi de takımın devam edebilmesi için co-sponsor olarak sahneye giriş yaptı. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

S&C JAI HINDLEY

Editoryal

“Tadej Pogačar, Hinault ve Merckx’den bile daha iyi”

Haberler

Çin’in Bisiklet Mezarlıkları Görüntülendi

Haberler

UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nda yeni sezon başlıyor!

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!