Bizimle iletişime geçin

Haberler

MIGUEL ÁNGEL LÓPEZ MOVISTAR’DA

Miguel Ángel López, Astana’nın artık maaşını karşılayamayacak olması sebebiyle, gelecek sezon için Movistar’la anlaştı.

Miguel Ángel López, profesyonel bisiklet kariyerine başladığı Astana’dan altı yıl sonra ayrılıyor. Kolombiyalı gelecek sezonda Movistar’da pedal çevirecek. 

Astana, bu sezon ilk kez bir bir co-isim sponsoru ile anlaşmış ve bunun ekonomik nedenler yüzünden olduğu açıklanmıştı. Astana – Premier Tech yoluna yeni bir isim sponsoruyla devam etse de, Kolombiyalı bisikletçinin maaşını artık karşılayamayacak olması sebebiyle sporcu Movistar’a geçiyor.

Enric Mas ve Alejandro Valverde ile beraber mücadele edeceği İspanyol WorldTour takımıyla bir yıllık anlaşma imzalayan Ángel López, geçtiğimiz yıllarda hem Giro hem de Vuelta’da üçüncü olarak podyum gördü. 

Miguel Ángel López, yeni takımı hakkında “Bisiklet dünyasının en önemli takımlarından birinin parçası olmaktan çok mutluyum. Her zaman yaptığım gibi, Movistar takımını ve Kolombiya halkını mümkün olan en iyi şekilde temsil etmek için tam potansiyelime ulaşmaya çalışacağım. Bu takım bLatin Amerika’da sporun büyümesi için çok önemli bir faktör oldu, bu yüzden gelecek yıl onlara katılmaktan heyecan duyuyorum. ” dedi. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!