Bizimle iletişime geçin

Haberler

40 BİSİKLETÇİ TARİHİ ÇIRMIHTI’YI GEZDİ

Malatya Yeşilyurt Belediyesi organizasyonuyla bir araya gelen 40 bisikletçi, Çırmıhtı’nın tarihi konakları, mesire alanları, kültürel ve doğal güzelliklerinin etrafında pedal çevirdi.

Malatya Yeşilyurt’un tarihi bölgelerinden olan kadim Çırmıhtı 40 bisikletçi ağırladı.

40 bisikletçi, gezilerine Yeşilyurt Belediyesi Yaşam ve Spor Merkezi önünden başladı. Beylerderesi Millet Bahçesi ve Mollakasım Mahallesinde yapımı süren futbol stadyumunun etrafında pedal çevirdiler. Sonra kadim Çırmıhtı içerisinde bulunan ve Yeşilyurt Belediyesi tarafından restorasyon projelerine tabi tutulan Lezzet Caddesindeki Tarihi Yeşilyurt Konakları ve Müzeleri görüp, Kahve Konağını ziyaret ettiler.  

Bisiklet turuna katılarak tarihi zenginlikleri yerinde gören bisikletçiler, düzenlenen organizasyondan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.

Başkan Çınar da bisikletçilerle buluştu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, tarihi bölgeleri gezen bisikletçiler ile buluştu ve Kahve Konağında misafir ederek, kahve ikram etti. “Daha temiz bir çevre ve sağlıklı bireyler için hareket şart” anlayışıyla bisiklet sporunun yaygınlaşmasına önem veren başkan açıklamalarda bulundu.

Kadim Çırmıhtı için tanıtımına yönelik sosyal ve sportif faaliyetlere devam ettiklerini ifade eden Çınar:

“Örf, adet ve gelenekleriyle tarihi ve kültürel mirasıyla eşsiz güzelliklere sahip kadim Çırmıhtımızın doğal ve tabiat zenginlikleri ve tarihi yapısının her yaştan vatandaşımızın yakından görmesi adına bu tür sosyal aktivitelerin büyük önemi var.Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzde tarihi bölgelerimizin tanıtımı için 40 bisikletçimiz ve kulüp sporcularımızın katılımıyla güzel bir organizasyon yaptı.

Sporcularımız gezilerine Yakınca Yaşam ve Spor Merkezimizden başladılar. Yapımı tüm hızıyla süren Beylerderesi Şehir Parkımız, Millet Bahçemiz, ilçemizin farklı noktalarındaki basketbol, voleybol ve futbol sahalarımızı, parklarımızı gezdiler. Doğal ortamın tadını çıkardılar. 5 km’lik turun ardından 40 bisikletçi Çırmıhtı bölgemize ulaştı. Tarihi Konaklarımızı ve Müzelerimizi gören sporcularımızı bizlerde Kahve Konağımızda misafir ettik. Hem yatırımlarımız, hem de restorasyon projelerimiz hakkında detaylı bilgiler aktardık. 

40 bisikletçi Tarihi Çırmıhtı etrafında tur attı

Kısa bir molanın ardından 40 bisikletçi 5 km daha pedal çevirip Yaşam ve Spor Merkezimiz önünde gezilerini tamamladı. Bu güzel organizasyonu düzenleyen Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüze ve gezimize katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Gençlerimizin ayaklarına ve pedallarına sağlık. 

Tabii ki gençlerimizin ve çocuklarımızın erken yaşlarda bölgelerimizin tarihi ve kültürel miras noktalarını merak etmeleri, sportif bir etkinliklerle buraları gezip görmeleri onların daha bilgili ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlanmalarında etkin rol oynayacaktır.

Bisikletçilerimiz, bu tür etkinliklerle farklı yerleri görüp, sosyalleşiyorlar, bilgi dağarcıklarını genişletiyorlar. Bir yandan spor yapıp bir yandan yeni yerleri keşfediyorlar. Bizler gençlerimizin bu tür aktivitelere katılımlarını artırmak ve daha fazla sporla ve hareketle buluşturmak adına hizmetlerimize ve tesis yapımlarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!