Bizimle iletişime geçin

Haberler

ERKEK WOLRDTOUR TAKIMLARINDA İLK KADIN SPORTİF DİREKTÖR

Cherie Pridham, Israel Start-Up Nation’la anlaşmasıyla, bir erkek WorldTour takımında sportif direktör olarak görev alacak ilk kadın oldu.

Cherie Pridham, Israel Start-Up Nation’la anlaşmasıyla, bir erkek WorldTour takımında sportif direktör olarak görev alacak ilk kadın oldu.

Eski bir profesyonel bisikletçi olan Cherie Pridham, uzun bir erkek takımı çalıştırma geçmişine sahip. Pridham geçtiğimiz günlerde Britanyalı kıta takımı Vitus Pro Cycling’den ayrıldığını açıkladı. 

Britanyalı ismin yeni çalışacağı takım Israel Start-Up Nation oldu. Bu anlaşmayla beraber Cherie Pridham, bir erkek WorldTour takımında sportif direktör olarak görev alan ilk kadın olacak.

Israel Start-Up Nation, takımını büyük turlarda yeni lideri olacak Chris Froome etrafında kurmaya çalışırken 2021 için bazı önemli imzalar atmaya da devam etti.

“Gurur duyuyorum”

Cyclingweekly’e konuşan Pridham şunları söyledi: “WorldTour düzeyinde bir sportif direktör olarak görev yapan, dünyanın en iyi takımlarından birine katılan ve büyük ve efsanevi sürücülerin emanet edildiği ilk kadın olmaktan gerçekten gurur duyuyorum ve ayrıcalıklı hissediyorum.”

Bu yüzden doğru olanı yapmak istiyorum çünkü yaptığımda, başkalarına aynı yolculuğa çıkmaları için ilham vereceğini biliyorum ve bu benim için gerçekten bir anlam ifade ediyor.” dedi.

Pridham’ın profesyonel olarak geçirdiği 15 yıllık kariyeri, 2006’da bir vur-kaç kazası yaşamasının ardından sona erdi. “Benim rolüm sportif direktörlük, kadın sportif direktör değil ve bu yöne konsantre olmamın beklendiğini biliyorum. Meslektaşlarımla aynı konuları ele alacağım – aynı hataları yapacağım ve aynı başarıları da elde edeceğim. Hayatım boyunca erkek bisikletçilerle uğraştım, bu bakımdan durumu farklı görmüyorum.” dedi.

ISN’nin ortak sahibi Sylvan Adams: “Cherie, erkekler WorldTour takımlarındaki ilk kadın sportif direktörü olma ayrıcalığına sahip. Bu pozisyonu hem kadın hem de erkek takımlarında çeşitli görevlerde edindiği deneyim ve başarı sayesinde kazandı.

Cherie gerçek bir profesyonel ve pro pelotondaki en iyi sürücülerle çalışma fırsatına sahip olacak. Önümüzdeki sezon için çok heyecanlıyım. “

Israel Start-Up Nation, Katusha-Alpecin ve Israel Cycling Academy’nin birleşiminden oluştu. İsrailli ilk WorldTour takımı olan Israel Start-Up Nation, dört kez Tour de France galibi Froome ile sözleşme imzaladıktan sonra ekibe başka isimler de kattı. 

Mike Woods, Paddy Bevin ve Daryl Impey kadroya katılanlar arasında yer alıyor. Takımda Froome, Pridham ve Alex Dowsett ile güçlü bir Britanyalı birliği olacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!