Bizimle iletişime geçin

Haberler

MOOLMAN-PASIO İLK GÖKKUŞAĞI MAYOSUNU ALDI

Düzenlenen ilk UCI Espor Dünya Şampiyonası kadınlar yarışını doğum gününde Ashleigh Moolman-Pasio kazandı.

Düzenlenen ilk UCI Espor Dünya Şampiyonası kadınlar yarışını doğum gününde Ashleigh Moolman-Pasio kazandı.

İlk kez düzenlenen UCI Espor Dünya Şampiyonası, 9 Aralık’ta Zwift’in sevilen Watopia evreninde Figure-8 Reverse parkurunda gerçekleşti. Ülkeleri adına yarışan sporcular evlerinden veya antrenman yaptıkları yerlerden Tacx NEO 2T trainer’ları ile yarışa dahil oldular.

Hem kadın hem erkek yarışları 50 km olarak aynı parkurda koşuldu. Parkur sığ bir tırmanış içermesi ve finişteki sadece 800 metrelik son tırmanışla sprinterlere avantaj sağladı. Yarışta 54 kadın sporcu yer aldı.

Sanal yarışta Güney Afrikalı sporcu Ashleigh Moolman-Pasio kariyerinin ilk gökkuşağı mayosunu kazandı. Moolman-Pasio ayrıca Espor Dünya Şampiyonası’nın ilk kadın galibi olarak doğum gününü de kutladı.

2021 sezonu için CCC-Liv takımından SD Worx’e katılacak olan 35 yaşındaki sporcu, ilk dünya şampiyonluğu unvanını aldı. Avustralyalı Sarah Gigante ikinci olurken İsveçli Cecilia Hansen bronz madalyayı aldı. 

Moolman-Pasio Cyclingnews’a, “Gerçekten harikaydı. Karantinadan önce sanal antrenmanın hayranı değildim, ancak karantina beni gerçekten dönüştürdü. Sanal dünya şampiyonu mayosunu kazanmaktan çok gurur duyuyorum,” dedi.

Moolman-Pasio, “Kendime güveniyordum. Antrenörüm ve yeni direktörüm Danny Stam (SD Worx menajeri), ikisi de bana ‘kendini zorlama’ dediler ama rekabetçi bir kişi olarak, dışarı çıkmamak çok zor. Sezonun bu bölümünde, oldukça fazla Vo2 max çalışması yaptım ve bu Zwift parkurunda, ne olacağını biliyordum ve bu son tırmanış konusunda kendime güveniyordum.

“Sanal bisiklet ve esporun oldukça yeni bir şey olduğunu biliyorum, ancak bunun büyük bir şey olacağını düşünüyorum. İlk espor dünya şampiyonu olmaktan gurur duyuyorum. Elbette, bunun aynı ve o kadar etkileyici olmadığını söyleyenler olacak. Ama zamanla daha çok insan alıştıkça ve bundan keyif alacaklar. Genç neslin gerçekten esporun arkasında olduğunu düşünüyorum, bu yüzden espor dünyasına gelecek çok şey var ve bu hareketin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.” açıklamalarında bulundu. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!