Bizimle iletişime geçin

Haberler

VAN VLEUTEN TREK’İ NEDEN REDDETTİĞİNİ ANLATTI

Annemiek van Vleuten, iki yıllık sözleşme imzaladığı Movistar ile geleceği ve Trek-Segafredo’nun teklifini neden geri çevirdiği konusunda açıklamalarda bulundu.

Annemiek van Vleuten, iki yıllık sözleşme imzaladığı Movistar ile geleceği ve Trek-Segafredo’nun teklifini neden geri çevirdiği konusunda açıklamalarda bulundu.

Annemiek van Vleuten, bu sezonun sonunda Mitchelton-Scott ile geçirdiği beş sezonun ardından yeni bir takım arayışına girdi. Hollandalı eski dünya şampiyonunun yeni takımı Movistar oldu. Tecrübeli bisikletçi yeni takımıyla iki yıllık kontrat imzaladı. Van Vleuten, yeni takımının büyük yarışlardaki lideri olacak. 

Tüm bu takım arama süreçlerinde 38 yaşındaki sporcunun başka takımlarla da görüşmeleri oldu. Bunlardan biri de Trek-Segafredo’ydu. Hollandalı, Trek-Segafredo ile neden imzalamadığını El Peleton’a verdiği röportajda anlattı. 

Annemiek van Vleuten, “Trek bana ulaştığında sorularımdan biri şuydu: ‘Benden takıma ne katmamı bekliyorsunuz? Çünkü takımınız zaten yıldızlarla dolu.”

“Kadın bisikletini ilgi çekici tutalım ve tüm iyi bisikletçileri tek bir takımda toplamayalım diye cevap verdim. Bir takımın bu kadar hakimiyet kurması, kadın bisikletini heyecanlı hale getirmez. Kalbim ayrıca kadın bisikletini daha ilgi çekici kılma tutkusuyla dolu, daha az ilgi çekici hale getirmekle değil.”

Van Vleuten şunları ekledi: “Zaten çok fazla yetenekleri var, takıma katılırsam mutlu olmazlar. Böyle harika bir takımla bana ihtiyaçları kalmaz.

Trek’in bir parçası olmayı gerçekten çok isterdim, çünkü inanılmaz bir felsefeleri var ve erkek ve kadın takımları arasında eşitliği başarıyorlar. Takım olarak harikalar, taktiksel olarak çok akıllı yarışıyorlar, bu yüzden orada olmayı çok isterdim. Zaten bu kadar güçlü bir kadroları olmasaydı, hemen imzalardım, çünkü o zaman bu da bir meydan okuma olurdu, ama bu durumlarıyla bu söz konusu değil. 

Annemiek van Vleuten - Elisa Longo Borghini
Movistar ile yoluna devam edecek

Van Vleuten, son birkaç sezonda pek çok başarı elde etti. 2019 ve 2018’de Giro Rosa’yı, 2017 ve 2018’de La Course şampiyonluklarını kazandı. Ayrıca hem yolda hem de bireysel zamana karşıda dünya şampiyonlukları elde etti.  

2020’ye arka arkaya beş galibiyetle güçlü bir başlangıç ​​yaptı, ancak Giro Rosa’da yaşadığı bir kaza sonrası bileğinin kırılmasıyla sezonun geri kalanı çok istediği gibi devam etmedi.  

Trek-Segafredo, 2020 sezonunu çok başarılı geçirdi. Takım eski dünya şampiyonu Amalie Dideriksen ve Chloe Hosking’in şu anki yıldızları Lizzie Deignan, Elisa Longo Borghini ve yükselen yetenek Elynor Backstedt’e katılmasıyla 2021’de daha da güçlenecek.

Movistar kadın takımı ise, en üst seviyede yarıştıkları ilk iki sezonunda istikrarlı bir ilerleme kaydetti. Bu yıl dört yıllık WorldTeam lisansının alınması, yönetimin kadın programını geliştirmeye kararlı olduğunu gösteriyor.

Van Vleuten, “Movistar’ın genç yeteneklere de sahip olması yardımcı oluyor. Etrafımda gelişebilecek genç yeteneklere sahip olmak benim için itici bir güç. Yardım edebilmek, bu gelişimin küçük bir parçası olmak bana ekstra enerji veriyor. Movistar’da çok sayıda yetenekli kız görüyorum. Elbette ben de iyi performans sergilemek istiyorum, ancak genç ve yetenekli bir ekiple çalışmayı da dört gözle bekliyorum. ” dedi. 

Kaynak: Cyclingnews, Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!