Bizimle iletişime geçin

Haberler

SPECIALIZED SOYULDU

Specialized’ın merkezi büyük bir hırsızlığın kurbanı oldu. Toplam 160 bin dolar değerinde 16 bisiklet çalan hırsızlar, Peter Sagan’ın 2018’de Paris-Roubaix’yi kazandığı bisikleti de çaldı.

Peter Sagan'ın Paris - Roubaix kazandığı bisiklet de çalındı. Fotoğraf Yuzuru Sunada

Specialized hırsızlar tarafından gündüz vakti soyuldu. Toplam 160 bin dolar değerinde 16 bisiklet çalan hırsızlar, Peter Sagan’ın 2018’de Paris-Roubaix’yi kazandığı bisikleti de çaldı. 

Aralık’ın 13’ünde gerçekleşen soygunda, 16 bisiklet bisiklet çalındı. Morgan Hill California’daki Speciaized merkezine hırsızlar, gündüz vakti girdi. Merkezdeki müze bölümü hırsızlıktan en çok etkilenen yer oldu. 

Çalınan 16 bisiklet arasında hırsızlar Sagan’ın 2018’de Paris-Roubaix’yi kazandığı, S-Works Roubaix, Fabian Cancellara’nın sarı mayo giyerken kullandığı S-Works Tarmac’ı ve şirketin kurucusu Mike Synard’a ait bisikletlerle kaçtı.

Marka, hırsızların tutuklanmasına ve mahkum edilmesine veya çalınan tüm bisikletlerin geri verilmesine için bilgiler sunan herkese 25 bin dolarlık bir ödül teklif ediyor.

Polisten yapılan açıklamada: “Bilinmeyen şüpheliler, gündüz saatlerinde binaya girdiler. Ve çok sayıda yüksek değerli bisiklet çaldılar. Çalınan bisikletler, türünün tek örneği olan prototiplerden, yarış kazanan ve sahipli bisikletlerden oluşan geniş bir koleksiyonun parçalarıydı. Çalınan mülkün toplam değerinin yaklaşık 160 bin dolar olduğu tahmin ediliyor. ” dendi. 

Sagan, Paris-Roubaix’in 2018 edisyonunu, finişe 54 kilometre kala atak yapmış ardından Roubaix velodromunda Silvan Dillier’i yenerek kazanmıştı.

Yarışı kazanan bisikleti, Sagan’ın güçlü arabalara ve Amerikan modasına olan sevgisinden ilham alan özel bir altın ve siyah renginde tasarlanmıştı.

Kaynak: Cyclingnews, Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!