Bizimle iletişime geçin

Haberler

BİSİKLETLİ GÖNÜLLÜLER TİMİ

Sultanbeyli Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için bisikletli “Gönüllüler Timi” oluşturdu.

Fotoğraf: DHA

Sultanbeyli Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için bisikletli “Gönüllüler Timi” oluşturdu. 

DHA’nın haberine göre, Sultanbeyli Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların sağlığını korumaya yönelik alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması olan yaşlılar ve engellilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir çalışma başlattı. 

Gönüllülerin de talepleri üzerine başlatılan çalışma için bisikletli “Gönüllüler Timi” ekibi oluşturuldu. Gençlerden oluşan ve “Hafta sonu her yer bisiklet yolu!” sloganıyla bir araya gelen 20 kişilik ekip, ilçedeki tüm yaşlı ve engelli vatandaşların temel ihtiyaçlarını gidermek için bisikletleriyle göreve başladı.

“Çevreci̇ yaklaşımla bi̇si̇kleti̇ terci̇h etti̇k”

İlçede dayanışma ve kardeşlik duygularını perçinleyen çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Pandemi nedeniyle zor bir süreç geçiriyoruz. Salgın dolayısıyla sokağa çıkma kısıtlamalarının devam ettiği bu günlerde vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla çalışmalar yürütmekteyiz. 

Pandemi dönemi başladığı günden itibaren ihtiyaç sahiplerine 20 bine yakın gıda kolisi ulaştırdık. Şimdi de gençlerden oluşan “Gönüllüler Timi” ile ilçemiz genelinde kurumlarca tespit edilen, evlerinden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza temel gıda malzemeleri, maske ve dezenfektan ulaştırıyoruz” dedi.

Fotoğraf: DHA

Keskin sözlerine şöyle devam etti:

“Gönüllüler Timi’miz inşallah kısıtlamaların devam ettiği hafta sonları mahallerinde bisikletleriyle vatandaşlarımıza hızır olmak için görev başında olacak. Ayrıca gençlerimizi talepleri doğrultusunda bir araya getirirken çevreci yaklaşımla bisiklet tercih ettik. 

Gençlerimiz zaten bisiklet kulübünde sporcular. Bu anlamda gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Projede yer alan Genç Kızılay Gönüllüleri’ne, Aydos Bisiklet Kulübü’ne ve tüm gençlerimize teşekkür ediyorum.”

İlçedeki engelli ve yaşlı vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerini, maske ve dezenfektan ürünlerini ulaştırmak için pedal çeviren ‘Gönüllüler Timi’,  vatandaşların evine malzeme ulaştırdı. Vatandaşlar yapılan çalışmadan memnuniyet duyduklarını ifade ederken, uygulamanın kısıtlamalar boyunca hafta sonları devam edeceği belirtildi.

Gönüllüler Timi ekibinde görevli Esra Nur Aydın, bu süreçte ihtiyacı olanlara yardımcı oldukları için mutlu olduğunu söyleyerek, “Bu zor zamanlarda insanlara yardım etmek bizlere gurur veriyor. Haftasonu bütün yollar, bizim için bisiklet yolu. Bu projede olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak: DHA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!