Bizimle iletişime geçin

Haberler

ISRAEL START-UP NATION MAYOSUNU TANITTI

Yeni sezona güçlü bir başlangıç yapmaya hazırlanan Israel Start-Up Nation yeni sezon mayolarını tanıttı. Chris Froome da ilk kez yeni renkleriyle görüldü.

Yeni sezona güçlü bir başlangıç yapmaya hazırlanan Israel Start-Up Nation yeni sezon mayolarını tanıttı. Chris Froome da ilk kez yeni renkleriyle görüldü.

Israel Cycling Academy, 2020 sezonunun başında Israel Start-Up Nation ismini almıştı. Takım Katusha-Alpecin’in lisansını alıp pro continental bir takımken WorldTour takımı olmaya yükselmişti. 

2020’de adını duyurmaya çalışan takım yeni sezon için çalışmalarına çok önceden başladı. Daha yaz ayların yılın transfer bombasını patlattı. Takım 11 senenin ardından Ineos Grenadiers’la sözleşmesi sona eren Chris Froome ile anlaştıklarını duyurdu.

O günden beri bisiklet tutkunlaı Froome’u yeni takımının renkleriyle görmeyi bekliyordu. Bekleyiş sona erdi. Israel Start-Up Nation yeni sezon mayo setlerini tanıttı. Hem de Chris Froome ile beraber.

Yeni mayo geçen senekinden bayağı farklı. Geçen yıl takım açık mavi ve beyaz bir mayoyla pedal basmıştı. Bu yıl beyaz sabit kalsa da açık mavi yerini laciverte bırakmış durumda. Omuzlar ve kollar dışında mayonun tüm gövdesi lacivert renginde. Takımın şortları da lacivert olacak. 

Lansman fotoğraflarında Chris Froome’a, 2018 Giro d’Italia’da büyük tur koşan ilk İsrailli bisikletçi olan Guy Sagiv eşlik etti. Mayoda, İsrailli start-up şirketlerine yardımcı olmak için oluşturulan, Tel-Aviv merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan isim sponsorları başta olmak üzere sponsorlarına yer veriliyor.

Israel Start-Up Nation - Guy Sagiv

Yeni renkler yeni yüzler

WorldTour takımında 2021’de pek çok yeni yüz göreceğiz. Michael Woods, Dan Martin, Alex Dowsett, Alessandro De Marchi, Carl Frederik Hagen, Sep Vanmarcke, Daryl Impey, Patrick Bevin, Sebastian Berwick ve Taj Jones, Chris Froome ile birlikte kadroda olan isimler. 

Chris Froome kariyerinde dört kez Tour de France’ı kazandı. Britanyalı yeni takımıyla beşinci zaferini arayacak. 

Israel Start-Up Nation’ın ilk yarışının zamanlaması bilinmiyor. Takımın programı biraz pandemi koşullarına göre belli olacak.  Arjantin’de yapılacak Vuelta a San Juan’ın Avrupa takımlarını yarışa davet edip etmeyeceği ay sonunda belli olacak.

Arjantin hükümetinin koronavirüs önlemleri kararda etkili olacak. Avrupa takımlarının eğer Güney Amerika’ya girmelerine izin verilirse Froome ilk turunu yeni takımıyla burada koşacak.

Kaynak: Cyclingnews

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!