Bizimle iletişime geçin

Haberler

UAE TEAM EMIRATES KORONAVİRÜS AŞISI OLDU

UAE Team Emirates bisikletçileri ve personellerinden oluşan 59 kişilik ekip koronavirüs aşısı oldu. Takım, aşı olan ilk WorldTour takımı oldu.

UAE Team Emirates bisikletçileri ve personellerinden oluşan 59 kişilik ekip koronavirüs aşısı oldu.

Tadej Pogacar’ın da dahil olduğu 27 UAE Emirates bisikletçisi  ve 32 personel koronavirüse karşı korunmak amacıyla aşılarını yaptırdılar. Abu Dabi’de yapılan işlemde Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan Çin’in Sinopharm CNBG aşısı kullanıldı.

UAE Team Emirates, koronavirüs aşısı olan ilk WorldTour takımı oldu. Geçtiğimiz günlerde Olimpiyatların yapılabilmesi için sporculara aşılarda öncelik verilmesini söylemişti. 

Takım geçen ay aşı olmayı planladığını açıkladığında, takım sahibi Mauro Gianetti aşı olup olmamayı herkesin kendi kararı olacağını söyledi. Gianetti Sinopharm Group aşısı gönüllüsü olduğundan aşıyı çoktan oldu. 

UAE Team Emirates bisikletçisi Tadej Pogacar da aşı oldu.

2020 Tour de France şampiyonu Tadej Pogacar da aşı olan isimler arasındaydı. Slovenyalı bisikletçi harika bir sezon geçirmesinin ardından yorgunluğunu sebep göstererek sezonu erken kapatmış ve yeni sezon hazırlıklarına odaklanmıştı.

UAE Team Emirates’in adı son günlerde Marc Hirschi ile sıkça anılıyor. Marc Hirschi’nin eski Sunweb yeni Team DSM’den aniden aldığı ayrılık kararı sonrası UAE Emirates yolcusu olduğu sıklıkla iddia ediliyor. Hala kesinleşen bir şey olmasa da Ineos Grenadiers birden bir sürpriz yapmazsa transfer olası görünüyor.

UAE Team Emirates’in 2021 sezonunu 28 Ocak’ta Challenge Mallorca’da açması bekleniyor. 

Kaynak: Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!