Bizimle iletişime geçin

Haberler

PETER SAGAN’IN 2021 PROGRAMI BELLİ OLDU

Peter Sagan’ın 2021 sezonu muhtemel programı açıklandı. Sagan, Tour de France ve Klasiklere katılacak ve bu sezon da Giro’da pedal çevirecek.

Fotoğraf Stuart Franklin/Getty Images

Peter Sagan’ın 2021 sezonu muhtemel programı açıklandı. Sagan, Tour de France ve Klasiklere katılacak ve bu sezon da Giro’da pedal çevirecek.

Bora-Hansgrohe’li Peter Sagan, 2020 yılının pandemi sebebiyle değişen takviminde kendine sonbaharda yer bulan Giro d’Italia da ilk kez mücadele etmişti. Sagan sonrasında Giro’nun Tour de France’dan daha eğlenceli olduğu yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Yine de 2021 sezonu en azından olması gerektiği gibi normal düzeninde koşulursa Slovak sporcunun peş peşe iki büyük tura katılıp katılmayacağı merak konusuydu. 

Bisiklet tutkunlarının merakı giderildi. Bora-Hansgrohe sportif direktörü Ján Valach Peter Sagan’ın 2021 için çok yoğun görünen takvimini açıklandı. Sagan, Klasikler ve Giro d’Italia sonrası Tour de France’da koşacak. Sagan sonrasında, Tokyo’da düzenlenecek 2021 Olimpiyat Oyunları’nda Slovakya adına mücadele edecek.

Ján Valach’tan hemen sonra konuşan Sagan, programının daha yüzde yüz kesin olmadığını söyledi. Özellikle Giro konusunun daha net olmadığını söyleyen Sagan, olumsuz konuşmasa da, sezonun nasıl gelişeceğini bekleyip görmek gerektiğini vurguladı.

Bora-Hansgorhe yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor.

Bu ay sonu 31 yaşına basacak Sagan, geçen sezon hem Tour de France’da hem de sonrasında yapılan Giro d’Italia’da puan klasmanı liderliği için uğraştı. Ama yeşil mayoyu Tour’da Deceuninck Quick-Step bisikletçisi Sam Bennett’a, Giro’da ise siklamen mayoyu Arnaud Demare’a kaptırdı. 

Bora-Hansgrohe sportif direktörü Ján Valach geçen seneki programın Sagan’ın geleneksel programından çok farklı olduğunu söylemişti. Tour için her sene çok daha yoğun hazırlandığından söz etmişti. 

Bu yoğunluk için Sagan normalde Klasiklerin yanına Tour of California’yı eklerdi. Kalifornya Turu’nun son senelerde yaşadığı ekonomik sıkıntılar sonrası Peter Sagan 12 yıllık kariyerinde ilk defa geçen yıl Giro’da koştu. Unutulmaz bir etap galibiyeti alıp iz bıraktı. 

Bu sezon Sagan’ın Olimpiyatları da içeren yoğun takvime nasıl uyum sağlayacağını bekleyip göreceğiz. 

Kaynak: Cycling Weekly

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!