Bizimle iletişime geçin

Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE BİSİKLET YOLU

Trakya Üniversitesi’nde yeni yapılan bisiklet yolunda düzenlenen etkinlikte, akademisyenler ve bisiklet sporcuları “engelsiz üniversite” sloganıyla bisiklet sürdü.

Trakya Üniversitesi (TÜ) içinde yapılan bisiklet yolu ilk etkinliğine ev sahipliği yaptı. Düzenlenen etkinlikte, akademisyenler ve bisiklet sporcuları “engelsiz üniversite” sloganıyla bisiklet sürdü.

Edirne’deki bisiklet ve engelli derneklerinin temsilcileri, rektörlük binasının önünde bir araya geldi.

TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, burada yaptığı açıklamada, üniversitedeki tüm yolların yenilendiğini bu kapsamda bisiklet yolu da oluşturduklarını söyledi.

Üniversitede bisiklet sporcularını görmekten mutluluk duyacaklarını belirten Tabakoğlu, “Hem bisiklet sporcuları hem de tekerlekli sandalyeyle üniversiteye gelip gitmek zorunda kalan hastalarımız için de bisiklet yolları güvenli alan teşkil edecektir. ” dedi.

“Bisiklet yolları çoğalmalı”

Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık, Kültür Daire Başkanı Burak İşçimen, üniversite içerisinde 6 kilometrelik bisiklet yolu oluşturduklarını belirtti.

Bisiklet yollarının pek çok donatıyla geliştirileceğini ifade eden İşçimen, şöyle konuştu:

“Yolumuzun üzerinde erişilebilir parklar, öğrenciye ve erişilebilirlik ihtiyacı olan bireylere duraklar, öğrencilerin ekip biçtiği ürünleri satabilecekleri ve spor yaptıktan sonra su içebilecekleri istasyonlar gibi donatılarla zenginleştirilmiş bir üniversite hayalimiz var. Bunların master planlarını çizdik ve uygulamaya başladık.”

Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Edirne Temsilcisi Açelya Sivrikaya Giray da Trakya Üniversitesinin “engelsiz üniversite” olduğunu ve bu anlamda örnek çalışmalar yapıldığını belirtti.

Arda Bisiklet Derneği Başkanı Mehmet Fidan ise bisiklet yollarının çoğalması gerektiğine dikkati çekti. Bisiklet yollarında bisiklet istasyonlarının da yapılması gerektiğini aktaran Fidan, üniversite yetkililerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından akademisyenler ve bisikletçiler üniversitenin yeni bisiklet yolunda pedal çevirdi.

Kaynak: AA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!