Bizimle iletişime geçin

Haberler

VELO ALANYA HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Antalya’nın Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Gündoğmuş ilçelerinde, 6 Şubat ve 11 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Velo Alanya 2021 Yol ve Dağ Bisiklet Yarışları öncesinde koordinasyon toplantısı yapıldı.

Antalya’nın Alanya, Manavgat, Gazipaşa ve Gündoğmuş ilçelerinde düzenlenecek olan Velo Alanya 2021 Yol ve Dağ Bisiklet Yarışları, 6 Şubat ve 11 Nisan tarihleri arasında yapılacak. 

Velo Alanya yarışları, 6 Şubat’ta Grand Prix Alanya yol yarışıyla start alacak. Yol yarışları, 7 Mart’a kadar sürecek ve Grand Prix Gündoğmuş yarışlarının ardından sona erecek.

Bu tarihler arasında Grand Prix Gazipaşa, Grand Prix Velo Manavgat, Velo Alanya Junior gibi hem kadın hem erkek hem de gençler yarışları yapılacak. Toplamda farklı klasmanlarda 14 yarış düzenlenecek.

13 Şubat’ta başlayacak olan MTB yarışları ise 11 Nisan’a kadar sürecek. Toplam 10 yarışın yapılacağı dağ bisikleti yarışları genelde Alanya mevkiinde gerçekleşecek. 

Alanya, 23-28 Mart tarihleri arasında ise Avrupa İşitme Engelliler Yol Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Şampiyonanın MTB ayağı olan Avrupa İşitme Engelliler Dağ Bisikleti Şampiyonası ise yine Alanya’da, 30 Mart-4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. 

“Bu yarış ülkemiz için çok önemli”

Velo Alanya 2021 Yol ve Dağ Bisiklet Yarışları öncesi koordinasyon toplantısı düzenlendi. İHA’nın haberine göre, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Alanya Kaymakamı ve Gazipaşa Kaymakam Vekili Dr. Fatih Ürkmezer, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Gündoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ilgili belediyelerin temsilcileri, birim amirleri ve organizasyon yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, “Dört ilçemizi kapsayacak ve Avrupa İşitme Engelliler Şampiyonası dâhil olmak üzere yaklaşık iki ay boyunca sürecek olan bisiklet yarışları, sadece ilçemiz için değil, ilimiz ve ülkemiz için de çok önemlidir.

Yarışlar, Antalya Valiliğimiz koordinasyonunda ve bizlerin katılımıyla düzenlenecek. Her geçen gün gelişmekte olan genelinde spor ve özelinde bisiklet turizminin bölgemizde gelişmesi; bölgemizin de bisiklet severler arasında tanınırlığını arttıracaktır. Pandemi şartlarına uygun olarak gerçekleştirilecek olan bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışlar hakkında ayrıntılı bilgi için Velo Alanya’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!